• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 7, 2013

درگیری مردم زرین‌شهر اصفهان با نیروهای یگان ویژه

Posted by UNITY4IRAN On 10:19 AM No comments

کمیته گزارشگران حقوق بشر: بنابر گزارش‌های رسیده در روزهای گذشته عده‌ای از مردم زرین‌شهر اصفهان در اعتراض به مصوبه دولت در خصوص الحاق بخشی از روستاهای لنجان و زرین‌شهر به فولادشهر دست به اعتراض و سر دادن شعار زده‌ و تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند.
بر اساس گزارش‌ها اعتراض‌ها از ابتدای هفته گذشته و با انتشار خبر مربوط به مصوبه هیئت دولت که بدون هماهنگی با اعضای شورای شهر، شهردار، فرماندار و امام جمعه شهر صورت پذیرفته آغاز شده است. عده‌ای از مردم شهر اقدام به تجمع در خیابان‌های شهر نموده و خواستار رسیدگی مسيولان استان به این موضوع شده‌اند. طی چهار روز اول اعتراضات شلیک چند تیر هوایی برای حفاظت از ساخاتمان فرمانداری و چند برخورد پراکنده میان پلیس و مردم رخ داده است.
در روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه جاری تجمع‌کنندگان برای دومین روز پیاپی اقدام به بستن راههای ورودی و خروجی شهر٬ مسیر ارتباطی زرین شهر و فولاد شهر، راه ارتباطی مرکز استان و جنوب آن و همچین مسیر ورود و خروج خودروهای کارخانه ذوب‌آهن اصفهان نمودند. با مداخله پلیس و بازداشت چهار تن از جوانان فعال در اعتراضات پس از چندین ساعت مسیرهای ارتباطی باز شد. با حضور معاون سیاسی - امنیتی استانداری اصفهان در بخش خبری ساعت ۱۲ شب و قول مساعد مبنی بر لغو شدن مصوبه جمعیت تجمع‌کننده پراکنده و به خانه بازگشتند.
روز جمعه و پس از امضای طومار تهیه شده در نماز جمعه شهر٬ امام جمعه اعلام کرد که دستور سرکوب صادر شده و او از این پس مسئولیتی به عهده نمی گیرد. بخشی از جوانان موتور سوار در حالی که عکس‌های آیت‌الله خامنه‌ای رهبر نظام را حمل می‌کردند در عده‌ی دیگری از مردم با سر دادن شعار نسبت به اجرای این طرح اعتراض کردند. ساعتی بعد نیروهای پلیس ضدشورش وارد شهر شده و اقدام به ضرب و شتم تجمع‌کنندگان نمودند.
نیروهای امنیتی همچنین قریب به بیست جوان معترض را بازداشت و به بازداشت‌‌گاه پلیس امنیت در اصفهان منتقل نمودند. بنابر گفته شاهدان عینی یک نوجوان ۱۴ ساله هم در میان بازداشت‌شدگان است. تا لحظه تنظیم این گزارش ۵ نفر از دستگیرشدگان آزاد شده و مابقی کماکان در بازداشت بسر می‌برند. از وضعیت و اتهام بازداشت‌شدگان اطلاعی در دست نیست.
فایل‌های ضمیمه مربوط به تجمع روز پنجشنبه مورخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۲ است.
اطلاعات تکمیلی: مصوبه هیات دولت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،
وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی در جلسه مورخ 4/5/1391 بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362 و با رعایت جزء «د» بند (1) تصویب نامه شماره 158802/ت38854ه مورخ 1/10/1386 تصویب نمودند:
نام دهستان اشیان، بخش مرکزی شهرستان لنجان در استان اصفهان به« اشیان شمالی» تغییر می یابد.
همچنین مرکز دهستان اشیان شمالی به روستای «مهرآباد» تغییر می یابد.
بر این اساس، دهستان «اشیان جنوبی» به مرکزیت روستای «اشیان» از ترکیب هشت روستا در تابعیت بخش مرکزی شهرستان لنجان و دهستان کاریز به مرکزیت روستای «کاریز» از ترکیب 14 روستا در تابعیت بخش مرکزی شهرستان لنجان ایجاد می شود.
همچنین «بخش فولاد شهر»از ترکیب دهستان های اشیان شمالی و خرم رود به مرکزیت فولاد شهر در تابعیت شهرستان لنجان ایجاد می شود.
این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
جزئیات طرح:
الف ـ نام دهستان اشیان بخش مرکزی شهرستان لنجان در استان اصفهان به اشیان شمالی تغییر می‌یابد.
ب ـ مرکز دهستان اشیان شمالی به روستای مهرآباد تغییر می‌یابد.
پ ـ دهستان اشیان جنوبی به مرکزیت روستای اشیان، از ترکیب روستاها، مزارع و مکانهای زیر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان لنجان ایجاد می‌گردد:
1ـ اشیان 2ـ قرق آقا 3ـ قلعه حسین آباد 4 ـ مجموعه دامداری 5 ـ زیرآب 6ـ قرق کوچک 7 ـ قرق بزرگ.
ت ـ دهستان کاریز به مرکزیت روستای کاریز، از ترکیب روستاها، مزارع و مکانهای زیر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان لنجان ایجاد می‌گردد: 1ـ کاریز 2ـ صادق آباد کاریز 3ـ مهرآباد 4ـ سیبه 5 ـ خیرآباد 6 ـ حسین امین 7ـ سلطان‌آباد 8 ـ قلعه غلام 9ـ صدرآباد 10ـ فضل آباد 11ـ مرغک 12ـ شیرین آب 13ـ گندم ماهورای 14ـ باغ کهنه.

0 comments:

Post a Comment