• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 21, 2013

آرش محمدی، فعال دانشجویی چپ به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شد

Posted by UNITY4IRAN On 8:16 PM No comments

هرانا: شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز طی حکمی که صبح امروز یکشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۲ به آرش محمدی، فعال دانشجویی چپ محبوس در زندان مرکزی تبریز ابلاغ شده، وی را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.
نقی محمودی، فعال حقوق بشر در گفتگو با هرانا اعلام کرد: "این فعال دانشجویی روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه به همراه دو فعال دانشجویی دیگر، توسط باقرپور رئیس شعبهٔ سوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی محاکمه شده بود."
آرش محمدی پیشتر نیز در ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۰ به همراه برادرش دستگیر و پس از ۶۶ روز بازداشت، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در روز ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۱ جهت اجرای حکم، بازداشت و در ‌‌نهایت با آزادی مشروط در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۱ از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود و بایستی ۶ ماه حبس تعلیقی از بابت آزادی مشروط را نیز تحمل کند و بدین ترتیب، مشارالیه مجبور به تحمل ۱ سال حبس تعزیری خواهد بود.
گفتنی است در جلسهٔ محاکمهٔ ۱۹ تیر به دلیل پایان وقت اداری، محاکمهٔ امیر ناظری دیگر فعال دانشجویی بازداشتی، به وقت دیگری موکول شده که هنوز زمان آن مشخص نیست.
همچنین قادر نجاری، دادیار ناظر زندان مرکزی تبریز با درخواست آرش محمدی مبنی بر انتقال از بند مالی به بند کاردرمانی که محل نگه‌داری زندانیان سیاسی است مخالفت می‌کند.
خاطر نشان می‌شود که آرش محمدی و امیر ناظری، فعالین دانشجویی، عصر روز ۲۵ خرداد ماه و در پی تجمعات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری به همراه چند تن دیگر از دانشجویان در تبریز از سوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران، بازداشت شده بودند.
امیر ناظری پس از دو روز با قرار وثیقهٔ ۱۰ میلیون تومانی آزاد اما آرش محمدی تا امروز با قرار بازداشت موقت در زندان تبریز تحت بازداشت است.

0 comments:

Post a Comment