• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 29, 2013

شمار جان باختگان سقوط یک اتوبوس درجنوب ایتالیا افزایش یافت

Posted by UNITY4IRAN On 2:18 PM No comments

یورونیوز: اتوبوسی که روز یکشنبه در جنوب ایتالیا از روی یک پل سقوط کرد، ۳۸ کشته برجای نهاد. تعداد مسافران این اتوبوس ۴۸ تن بوده اند.
سانحه زمانی رخ داد که هدایت اتوبوس بر سر یک پیچ از کنترل راننده خارج شد. زن مسافری که از حادثه جان به در برده گفته است که لاستیک چرخ جلو و سمت چپ اتوبوس منفجر شد، اما تلاش راننده برای کنترل آن بی ثمر بود. با این حال، کارشناسانی که مشغول بررسی علت سانحه اند، می گویند که اثری از ترمز کردن راننده در محل سقوط خودرو مشاهده نشده است.
اتوبوس مورد نظر از یک آژانس مسافرتی کرایه شده بود و مسافران آن سرگرم یک سفر توریستی در اروپا بودند. کارشناسان مشغول بررسی اسناد مربوط به کنترل های فنی لازم برای این اتوبوس و دیگر خودروهای کرایه ای این آژانس اند.
کارشناسان همچنین بدن راننده را از نظر استفاده احتمالی از الکل و یا مواد مخدر مورد آزمایش قرار داده اند.
انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا که در سفر یونان به سر می برد، به خاطر این سانحه دیدارهای خصوصی خود را لغو کرده و تنها ملاقات رسمی خود با آنتونیوس ساماراس نخست وزیر این کشور را برگزار خواهد کرد.
دست کم سی کشته و یازده زخمی در پی حادثه اتوبوس در ایتالیا
سقوط یک اتوبوس از روی پل در جنوب ایتالیا در روز یکشنبه، دست کم سی کشته و یازده زخمی و هفت مفقود برجای گذاشت.
این اتوبوس که با چهل مسافر روانه ناپل بود در آولینو واقع در ناحیه کامپانیا بر اثر مشکل فنی در ترمزها پس از برخورد با چندین خودرو و گذشتن از موانع موجود، از روی پل سقوط کرد.
پس از این حادثه ماموران امداد رسانی در محل حاضر و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند. در میان زخمی ها، شش زن، سه کودک و دو مرد گزارش شده است.

0 comments:

Post a Comment