• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 22, 2013

روسیه عنوان قهرمانی لیگ جهانی والیبال را از آن خود کرد

Posted by UNITY4IRAN On 4:35 PM No comments

رادیو آلمان: تیم ملی والیبال روسیه توانست در فینال لیگ جهانی ۲۰۱۳ برزیل را ۳ بر صفر شکست دهد و برای سومین بار به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یابد.
ملی‌پوشان ایران نیز در رده‌بندی پایانی در مکان نهم جای گرفتند.
مصاف تیم‌های والیبال روسیه و برزیل در دیدار نهایی لیگ جهانی تکرار دوئل ‌این دو تیم در فینال مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن بود. ملی‌پوشان روسیه در آن دیدار نیز برزیل را ۳ بر ۲ شکست داده و بر مدال طلای المپیک لندن بوسه زده بودند.
در فینال لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۳ اما ملی‌پوشان روسیه با اقتدار و برتری کامل از سد برزیل گذشتند و یکی از حریفان دیرینه خود را در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۹ مغلوب کردند.
درخور توجه آنکه تیم ملی والیبال برزیل با داشتن ۹ عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ جهانی محسوب می‌شود، اما در سه سال گذشته در کسب عنوان نخست ناکام مانده است.
مقام سوم این بازی‌ها را نیز ایتالیا در پی پیروزی ۳ بر ۲ بر بلغارستان کسب کرد. این دو تیم در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز بر سر کسب مدال برنز رویاروی هم قرار گرفته بودند که این دیدار نیز با پیروزی ایتالیایی‌ها پایان یافته بود.
تیم ملی والیبال ایران که نخستین حضورش در لیگ جهانی را تجربه می‌کرد، در گروه خود پنجم شد و در رده‌بندی کلی نهایی نیز مقام نهم را به خود اختصاص داد.
ملی‌پوشان ایران قرار است به‌زودی تمرینات خود را برای انجام پیکارهای مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ آغاز کنند. این پیکارها در روز‌های ۲۰ تا ۲۲ شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.
ایران با تیم‌های پاکستان، بحرین و اندونزی در یک گروه قرار دارد. تیم اول این گروه به جمع شرکت‌کنندگان مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ خواهد پیوست که لهستان میزبان برگزاری آن است.

0 comments:

Post a Comment