• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 30, 2013

طالبان پاکستان در حمله به یک زندان صدها زندانی را آزاد کردند

Posted by UNITY4IRAN On 12:15 PM No comments

رادیو آلمان: طالبان پاکستان در جریان حمله‌ به زندانی در شمال غربی این کشور نزدیک به ۲۵۰ زندانی را آزاد کردند. ۳۰ تن از زندانیان فراری از شورشیان افراطی بودند. دست کم ۱۲ نفر جان خود را در این حمله از دست دادند.
مشتاق جادون، از نمایندگان ارشد دولت پاکستان گفت، مهاجمان طالبان نیمه‌شب دوشنبه (۲۹ ژوئیه/ ۷ مرداد) با پوشیدن لباس پلیس به زندان مرکزی شهر "دره‌اسماعیل‌خان" حمله کرده و ۲۴۳ زندانی، از جمله ۳۰ شورشی افراطی را آزاد کردند.  "دره اسماعیل خان" در ولایت "خیبر پختونخواه" پاکستان قرار دارد.
وی افزود، در این حمله ۶ نفر زخمی و ۱۲ نفر کشته شدند. پلیس پاکستان تاکنون موفق شده ۶ زندانی را دوباره بازداشت کند.
جادون می‌گوید، بین ۵۰ تا ۶۰ تن از افراد گروه طالبان به داخل ساختمان زندان نفوذ کردند، در حالی که بقیه ‌نیروهای این گروه در خارج از زندان با "موشک‌انداز" از آنها پشتیبانی می‌کردند. اولین موشک به خودروی پلیس در برابر در ورودی زندان اصابت کرد که بر اثر انفجار آن ۲ پلیس جان خود را از دست دادند.
سه ساعت درگیری
خالد عباس، رئیس زندان‌های این منطقه می‌گوید، تبادل آتش بین طالبان و نیروهای امنیتی حدود سه ساعت به طول انجامید. مهاجمان که به سلاح‌های سنگین، از جمله "آر پی جی" و "سلاح‌های خودکار" مسلح بودند ابتدا دیوار زندان را منفجر و پس از آن با پرتاب نارنجک به نگهبان‌ها حمله کردند.
پس از پایان درگیری، نیروهای امنیتی داخل زندان را که بر اثر قطع برق تاریک شده بود تجسس کردند.
مهاجمان در جریان حمله مقداری مواد منفجره در داخل زندان کار گذاشتند که ۱۴ عدد از آنها تا کنون توسط پلیس خنثی شده است.
مقام‌های پاکستانی پس از این حمله خیابان‌های شهر را مسدود کرده و از مردم خواستند، برای محافظت از جان خود بیرون نیایند تا پلیس بتواند هر جا لازم است وارد عمل شود.
طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. سخنگوی طالبان طی تماسی تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفته است، حدود ۱۵۰ تن از نیروهای این گروه، از جمله ۶۰ نیروی انتحاری در این عملیات شرکت کرده‌اند.
طالبان می‌گوید، حدود ۳۰۰ زندانی را فراری داده است.
زندان مرکزی شهر "دره اسماعیل خان" حدود ۵ هزار زندانی دارد که نزدیک به ۳۰۰ تن از آنان را شورشیان افراطی تشکیل می‌دهند.

0 comments:

Post a Comment