• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 13, 2013

وضعیت وخیم جسمی زندانی سياسی کرد و عدم درمان وی

Posted by UNITY4IRAN On 1:18 PM No comments

زندانی سياسی کرد زانيار مرادی که هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج، محبوس است، در وضعيت جسمی وخیم به سر می برد. اين زندانی بر اثر شکنجه های شدید دچار آسیب دیدگی جسمی شده و بايستی تحت عمل جراحی قرار گيرد، اما مسئولان زندان از اين کار ممانعت می کنند.
بنا به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، زانيار مرادي زنداني سياسي، محكوم به اعدام كه بر اثر شكنجه هاي مختلف در زندان، ستون فقراتش دچار آسيب ديدگي جدي گرديده، هم اكنون در شرايط بغرنجي در زندان گوهردشت كرج محبوس ميباشد. مدتي پيش وي به هزينه خانواده اش در خارج از زندان تحت عمل جراحي داخلي قرار گرفته بود كه بدون گذراندن دوران ضروري در بيمارستان مجددا به زندان برگشت داده شد. او بعد از برگشت از بيمارستان، دچار عفونت داخلي بدليل عدم رسيدگي هاي بعد از جراحي گرديد، اما هيچكس پاسخگوي وضعيت وي نيست.
اين زنداني سياسي، هم اكنون از ناحيه ستون فقرات دچار مشكلات جدي است و بايستي در اين رابطه نيز تحت عمل جراحي قرار گيرد. اما دست اندركاران قوه قضاييه و نيروهاي امنیتی زندان اجازه چنين جراحي به وي در خارج از زندان را نميدهند و اخيرا نيز درخواستش مورد قبول واقع نشد.
زانیار مردادی سه سال پیش توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و تحت شکنجه قرار گرفت. بازجویان اطلاعات او را ماه ها در سلولهای انفرادی و بطور مستمر تحت شکنجه های وحشیانه برای گرفتن اعترافت دروغین تلویزیونی قرار دادند. ازجمله این شکنجه ها که علیه او بکار برده شد درازکش کردن این زندانی سیاسی بر روی تخت به شکل صلیب و بطور مدام تحت ضربات خود قرار دادن وی بود.
بنا به گفته خود این زندانی سیاسی محکوم به اعدام، شکنجه گران وزارت اطلاعات ضربات خود را بر روی زانوها،کمر و بیضه و سایر نقاط حساس بدن وی متمرکز کرده بودند. در اثر این ضربات زانوها، کمر و بیضه های وی دچار آسیب جدی گردید و علیرغم گذشت ماه ها از شکنجه های طاقت فرسا هنوز هم از درمان وی خوداری می کنند.

0 comments:

Post a Comment