• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 19, 2013

توصیه عسگراولادی به موسوی و کروبی

Posted by UNITY4IRAN On 10:38 AM No comments

ایلنا: حبیبب اله عسگراولادی گفت: به عنوان برادر از میرحسین موسوی و حجت الاسلام کروبی درخواست دارم از ماه رمضان که ماه توبه و بازگشت است نهایت استفاده را داشته باشند و نسبت به امام و رهبری و نظام یک شرایطی را ایجاد کنند که در شب های قدر این آرامشی که برای ملت پدید آمده این آرامش را با دعا به جانب کمال ببرند و در عید فطر امسال فرهنگ دینی مذهبی و ملی برای کشور ایجاد شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب الله عسگراولادی در مراسم افطاری جامعه مهندسین که در دانشگاه امام صادق برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان این که از هشت کاندیدای نهایی برای ریاست جمهوری شش نفر به مرحله ای رسیدند که مردم یکی از آنها را انتخاب کنند اظهار کرد: خداوند دعای نایب امام زمان یعنی ولی فقیه را مستجاب کرد و آرزوهایی که ایشان برای انتخابات داشت محقق شد و یک انسان معتدل و خردمند پیروز نهایی انتخابات شد.
وی ادامه داد: بنده در روز پس از انتخابات به آقای روحانی تاکید کردم که به شما رای نداده‌ام اما وقتی شما انتخاب شدید می گویم شما خیرالموجودین هستید.
عضو شورای مرکزی حزب موتلف اسلامی تصریح کرد: اگر به مطبوعات دقت کنید روحانی در خصوص رابطه با لبنان و سوریه موضعی گرفت که ما در کنار مقاومت در منطقه قرار داریم ما انتخاب وی را نوعی تقدیر خداوند می دانیم.
وی با بیان اینکه برخی ها جریانات و مجموعه سیاسی را سیاه و سفید تعبیر می کنند تاکید کرد: نه اصولگرایان سفیدند و نه اصلاح طلبان سیاه باید به منشور برادری که در روزهای آخر حیات امام راحل بر آن تاکید داشتند نزدیک شویم تا در سایه منشور برادری با هم در کنار این دولت و فضایی که به واسطه آن ایجاد شده است حضور یابیم.
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: قطعا چینش دولت آقای روحانی مجموعه ای از اصولگرایان و اصلاح طلبان خواهد بود.
وی با اشاره به احزاب فراگیر که برخی از جریانات و شخصیت های سیاسی قصد راه اندازی آن را دارند گفت: تحزب و تشکل برای حضور مردم در صحنه سیاسی کشور لازم است و اعتقاد به جمهوریت لازمه‌اش اعتقاد به اکثریت است که این امر هرچه گسترده‌تر مورد توجه باشد به جمهوری واقعی نزدیک می‌شویم.
دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: حزب فراگیر یک حزب نیست و باید به دور از کارهای صنفی و جریانی باشد و نیروهای مذهبی را به سمت آینده ببرد. بنابراین ما از حزب فراگیر استقبال می کنیم اما حزبی که همه اقشار در آن حضور داشته باشند و نه یک صنف و جریان.
وی حزب موتلفه اسلامی را نمونه یک حزب فراگیر خواند و گفت: حزب جمهوری اسلامی نیز تجربه موفق یک حزب فراگیر بود اما دشمنان نظام نمی خواستند ما یک حزب موفق داشته باشیم بنابراین با ایجاد یک حزب دروغین فراگیر همچون حزب مجاهدین خلق دست به تخریب حزب جمهوری زدند و پس از آن به ترور شخصیت‌های حزب جمهوری اسلامی روی آوردند که این امر باز هم موثر واقع نشد و پس از آن به فکر ترور فیزیکی افتادند.
عسگراولادی در پاسخ به سوالی درباره از سرگیری فعالیت حزب مشارکت و اعتماد ملی گفت: اینکه آنها بخواهند فعالیت کنند چه اشکالی دارد. رئیس‌جمهوری منتخب چتری باز کرده که همه ملت ایران در زیر چتر این دولت باشند و چه ایرادی دارد که سلیقه‌های مختلف در حزب فراگیر وجود داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی آزاد می شود؟ اظهار داشت: من در کار قوه قضاییه دخالت نمی‌کنم.

0 comments:

Post a Comment