• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 20, 2013

مشاور ولی فقیه: جک استراو یک ولگرد بیکار است

Posted by UNITY4IRAN On 12:08 PM No comments

العربیه: مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه سپاسداران گفت، جک استراو امروز یک فرد بیکار است که انواع خباثت‌ها را در مذاکرات هسته‌ای اعمال کرده است
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت‌وگو با فارس، درباره احتمال حضور جک استراو وزیر خارجه سابق انگلیس در مراسم تحلیف رییس‌جمهور منتخب اظهار داشت: "سیاست قدرت‌های استکبار جهانی برای کشورهای دیگر از جمله کشور ما سیاست چماق و هویج است که گاهی به تهدید و گاهی به فریب روی می‌آورند".
به گزارش خبرگزاری نیمه دولتی فارس، این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه :" جک استراو امروز یک فرد بیکار است که انواع خباثت‌ها را در مذاکرات هسته‌ای با ایران اعمال کرده است، یاد‌آور شد: او یکی از 3 وزیر اروپایی بود که در اجلاس سعدآباد شرکت کرد و گفت که اعتمادسازی کنید و در عین حال خواستار تعطیلی غنی‌سازی کشورمان شد و پذیرش پروتکل الحاقی شاه‌ بیت درخواست آنها از ایران بود".
وی به مواضع جک استراو در نشست پاریس اشاره و خاطر نشان کرد: " آنها دوباره پس از 3 سال تعلیق از ما خواستند که اعتمادسازی کنیم در حالی که ما به آ‌نها گفتیم الان نوبت شما است اما از ما خواستند که تمام وسایل فرآوری اورانیوم را زیر نظر کارشناسان‌شان منهدم کنیم".
ذوالنور با یادآوری اینکه جک استراو به عنوان نماینده انگلیس یکی از پایه‌های اصلی و مؤثر مذاکرات هسته‌ای بود، تصریح کرد: "خباثت‌های انگلیس قابل شمارش نیست اما وقتی فردی بیکار برای القای حسن‌نیت اظهار کمک کرده، در جمهوری اسلامی به روی هیچ مهمانی بسته نیست اما ما از نفاق کشورهای استکباری گله ‌مندیم از این رو آمدن جک استراو هیچ اقدام مثبتی برای تعامل با دولت و ملت ما محسوب نمی‌شود بلکه حیله‌ای برای اعمال سیاست هویج است".
وی به یادآوری تعطیلی سفارت انگلیس در ایران پرداخت و گفت: "بریتانیا روباه پیر و مغروری است که سعی کرده خباثت خود را استمرار دهد و تاکنون اقدامی برای رفع این مشکل نکرده است اما شاید بتوان اقداماتی از این دست را زمینه سازی بازگشایی سفارت انگلیس تلقی کرد هرچند با وجود کارشکنی‌های دولت انگلیس باز بودن یا نبودن سفارت آنها خیلی مهم نیست و چیزی عاید جمهوری اسلامی نمی‌شود".

گفتنی است در هفته های اخیر شایعاتی مبنی بر سفر جک استراو پس از انتخاب حسن روحانی به ایران منتشر شده است و حتی گفته شده که وی در مراسم تحلیف حسن روحانی شرکت خواهد کرد. اما منابع معتبر یا بی طرف این شایعات را تایید نکرده اند.

0 comments:

Post a Comment