• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 9, 2013

هشدار ارتش مصر به هواخواهان مرسی برای شکستن تحصن آنها در اماکن مهم قاهره

Posted by UNITY4IRAN On 9:57 AM No comments

رادیو فرانسه: به دنبال اشغال برخی از معابر و اماکن قاهره به وسیله هوادران محمد مرسی و اخوان المسلمین، ارتش مصر هشدار داد که اجازه هیچ گونه تهدیدی را علیه امنیت ملی مصر تحمل نخواهد کرد.
ارتش مصر از حامیان رئیس جمهوری برکنار شده این کشور که هم اکنون در برخی از اماکن شهر قاهره به عنوان اعتراض به واقعه خونین بامداد امروز تجمع کرده و بست نشسته اند، خواست که هرچه سریع تر حرکت خود را پایان دهند.
آخرین خبرها از تعداد کشته و زخمی‌شدگان واقعه خونین بامداد امروز در برابر مقر گارد جمهوری مصر، حکایت از ٥١ کشته و بیش از ٤٣٥ زخمی دارد.
در حالی که اخوان المسلمین ارتش و پلیس مصر را متهم به تیراندازی به سوی نمازگزاران حامی محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر می کند، ارتش مصر اعلام کرده که در برابر حمله تروریست‌ها به ساختمان گارد ریاست جمهوری واکنش نشان داده است.
ساعاتی پیش، رهبری موقت مصر، با صدور بیانیه‌ای که از تلویزبون دولتی این کشور پخش شد اعلام کرد که یک کمیته ویژه قضایی برای پیگیری و تحقیق درباره رویداد خونین بامداد امروز در برابر ساختمان مرکزی گارد جمهوری مصر تشکیل شده است.
ارتش مصر: تصاویری جعلی از کشته شدن کودکان در مقابل گارد ریاست جمهوری منتشر شده است
العربیه: احمد محمد علی سخنگوی نیروهای مسلح مصر، دوشنبه ۸-۷-۲۰۱۳ با برگزاری کنفرانس خبری درباره خشونت های صبح مقابل پایگاه گارد ریاست جمهوری، نسبت به انتشار تصاویری توسط برخی صفحات در پایگاههای اجتماعی از کودکانی که مدعی شدند در خشونت های صبح کشته شده اند، این تصاویر را ''جعلی'' دانست و گفت که این رفتارها در راستای ''جنگ روانی'' علیه ارتش است.
او گفت که این تصاویر متعلق به کودکان کشته شده در جنگ های داخلی سوریه است.
درگیری صبح دوشنبه میان نیروهای ارتش و هواداران محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، دستکم ۵۱ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشت.
سخنگوی ارتش مصر در مصاحبه مشترک خود با سخنگوی وزارت کشور، گفت که صبر نیروهای مسلح ''حد و مرزی'' دارد و ارتش اجازه ''بازیچه قرار گرفتن امنیت ملی مصر'' را نخواهد داد.
او همچنین نسبت به وجود افراد غیر مصری در امکان برگزاری تظاهرات هشدار داد و تاکید کرد در مرحله آینده، هیچ اقدامی استثنایی علیه هیچکدام از شهروندان مصری وجود نخواهد داشت.
احمد محمد علی افزود: «همواره رفتارهایی تحریک آمیز علیه پایگاه های نظامی وجود داشت.  نیروهای مسلح هم بارها برای نزدیک نشدن به پایگاه های نظامی هشدار داده اند. ما با تظاهرکنندگان با عقل و حکمت رفتار کردیم.''
او از مورد حمله قرار گرفتن نیروهای حفاظت از پایگاه گارد ریاست جمهوری با اسلحه جنگی و سنگ از همه سو از جمله بالای پشت بام ها سخن گفت و تاکید کرد نیروهای حفاظت برای حمایت از جان خود مجبور به واکنش شدند اما برای درگیر شدن با تظاهر کنندگان، از محل استقرار خود حرکت نکردند.
درباره ویدیوی منتشره از جدا شدن افسران از ارتش مصر، احمد محمد علی گفت که این ویدیو صحت ندارد و فردی که نشان می دهد، یکی از نیروهای امنیتی شهرک رسانه ای است که خود را به شخصیت افسر جدا شده از ارتش در آورده است.
وزارت کشور خارج از معادلات سیاسی است
در همین راستا، هانی عبد اللطیف سخنگوی وزارت کشور مصر گفت مردم این کشور از حقایق آگاه هستند و می دانند که پلیس برای خدمت به شهروندان و آزادی و اراده آن ها فعالیت می کند. او تاکید کرد که هدف والای پلیس، امنیت شهروندان است، او تاکید کرد که وزارت کشور، خارج از معادله سیاسی است.
 سخنگوی وزارت کشور مصر ادامه داد که صبح دوشنبه پایگاه گارد ریاست جمهوری ابتدا هدف سنگ باران قرار گرفت و پس از آن گلوله باران سنگینی علیه پایگاه آغاز شد.
او درباره ناآرامی های سینا گفت برخی بی وقفه برای نا آرام کردن اوضاع مصر تلاش می کنند. او افزود که پایگاه های ارتش و پلیس به شکلی شبه روزانه در سینا مورد حمله قرار می گیرند. او از وجود همکاری و هماهنگی کم نظیر میان ارتش و پلیس برای حمایت از امنیت شهروندان نیز سخن گفت. و از کشته شدن ۷ تن از نیروی های پلیس در سینا پرده برداشت.
سخنگوی وزارت کشور مصر با بیان این که در جریان تظاهرات ۳۰ ژوئن علیه مرسی، حتی یک سرقت هم صورت نگرفت، از کشته شدن ۱۲ نیروی پلیس از روز ۲۸ ژوئن تاکنون و زخمی شدن ۱۰۷ نفر دیگر از این نیرو خبر داد.
او از کشته شدن دستکم ۲۲۱ تن از نیروهای و رخمی شدن بیش از ۷ هزار نفر دیگر پلیس در دو سال گذشته، در مقابله با ''عناصر جنایتکار'' خبر داد. او تاکید کرد که پلیس حضور خود را برای تامین امنیت هر تظاهرات سیاسی، افزایش داده است.

0 comments:

Post a Comment