• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 18, 2013

فرمانده مصری: حماس به اخوان‌المسلمین سلاح ارسال می‌کند

Posted by UNITY4IRAN On 3:56 PM No comments

یکی از فرماندهان مصر جنبش حماس را به ارسال موشک به اخوان‌المسلمین متهم کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الشرق‌الاوسط؛ ژنرال عثامه عسگر، فرمانده رسته سوم ارتش مصر جنبش حماس را به قاچاق موشک در نوار غزه به اخوان‌المسلمین مصر متهم کرد.
شبکه خبری فلسطین به نقل ازعسگر ادعا کرد که گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس موشک‌های گراد را در اختیار جنگجوهای اخوان‌المسلمین قرار می‌دهد تا از آنها علیه دولت و ارتش مصر استفاده کنند.
وی در ادامه افزود که موشک‌های گراد توقیف شده توسط ارتش مصر همان نوع موشک‌هایی است که گردان قسام مورد استفاده قرار می‌دهد.
جنبش حماس به نوبه خود هرگونه ارتباط با موشک‌های توقیف شده را رد و اعلام کرد که در امور داخلی مصر مداخله نمی‌کند.
حماس از اخوان‌المسلمین در مصر حمایت می‌کند و از کنار گذاشتن مرسی از قدرت انتقاد کرده است.
برخی از رهبران حماس به طور علنی خلع مرسی از قدرت را محکوم و برخی دیگر نیز معتقدند حماس نباید بخشی از اتفاقات اخیر مصر باشد.
السیسی: نیروهای مسلح با خدا عهد بسته‌اند تا حافظ امنیت مصر باشند 
وزیر دفاع مصر تاکید کرد که نیروهای مسلح این کشور با خداوند عهد بسته‌اند که همواره حافظ امنیت مصر باشند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، «عبدالفتاح السیسی» امروز طی اظهاراتی تاکید کرد: 10 رمضان روز عزیزی در تاریخ نظامی و ملی ما، روز تجسم قدرت و صلابت عزم و اراده و نماد حلقه زدن ملت به دور نیروهای مسلح با یک عقیده واحد است و آن اینکه حتی در یک دانه از شن سرزمین مصر و ثبات ملت آن کوتاهی نخواهیم کرد.
السیسی به نسل اکتبر و روح شهدایی که سرزمین مصر را آزاد و عزت و کرامت را به این سرزمین بازگرداندند، درود فرستاد و تاکید کرد که نیروهای مسلح و مردان آن با خداوند، وطن و ملت بزرگ عهد بسته‌اند که همواره چشم بیدار و حافظ امنیت مصر و ثبات آن باشند و به مسئولیت‌های خود که ملت بر دوش آنها نهاده است، عمل نمایند.
وی تصریح کرد که نیروهای مسلح دائما سپر قوی برای مصر هستند که از امنیت ملی آن حمایت کرده و مقدسات و سلامت اراضی آن را مصون می‌دارند.
این سخنان السیسی توسط سرلشگر «احمد بهاء الدین القصاص» معاون رئیس ستاد مشترک ارتش و به نمایندگی از سوی السیسی در مراسمی که نیروهای مسلح به مناسبت سالروز 10 رمضان برگزار کرده بودند، قرائت شد.
جنگ 6 اکتبر یا 10 رمضان جنگ بین رژیم صهیونیستی و مصر بود که طی آن ارتش مصر پیروزی بزرگی محقق کرده و کرانه شرقی کانال سوئز را بازگرداند و پس از آن این رژیم وادار به عقب‌نشینی از صحرای سینا شد.

منبع نظامی مصر: عملیات امنیتی در سینا گسترش می‌یابد 
یک منبع نظامی مصر اعلام کرد که عملیات امنیتی یگان‌های نیروهای مسلح در سینا علیه گروه‌های مسلح و تکفیری، گسترش می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الاهرام، یک منبع نظامی مصر گفت که طی 48 ساعت گذشته در جریان عملیات امنیتی در سینا، 10 نفر از نیروهای تکفیری کشته شدند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که عملیات امنیتی در سینا توسعه می‌یابد و در همین راستا نیروها، دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته به نیروهای ارتش دوم میدانی مستقر در شمال سینا ارسال می‌شود تا طرح تعقیب عناصر مسلح را گسترش دهند.
وی اشاره کرد که عملیات امنیتی مستمر در سینا ظرف 48 ساعت گذشته به کشته شدن 10 نفر از عناصر تکفیری منجر شد.
این منبع نظامی مصر همچنین تصریح کرد که عملیات امنیتی نیروهای مسلح تا کنون در تعامل با عناصری که به صورت غیرقانونی از نوار غزه وارد می‌شوند، موفقیت‌آمیز بوده است و برخورد قاطعانه نیروهای امنیتی به اضافه فشارهای روانی و کمبود حمایت مالی و مهمات این عناصر که از طریق تونل‌ها به آنها می‌رسد، به خنثی کردن طرح‌های آنها کمک کرد.
از سوی دیگر نیروهای مسلح به عملیات تخریب تونل‌های ارتباطی بین شهر رفح با نوار غزه ادامه می‌دهند و این در حالی است که «احمد محمد علی» سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد که از 9 ماه جاری میلادی تاکنون 39 دهانه تونل در امتداد نوار غزه کشف شده است که در داخل آنها مقادیری کالاهای آماده برای قاچاق به نوار غزه وجود داشت.
از اوایل جولای جاری تا کنون در نتیجه حملات مکرر افراد مسلح ناشناس علیه مراکز امنیتی واقع در چند منطقه و شهر در شمال صحرای سینا، تعدادی از نیروهای پلیس مصر کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

0 comments:

Post a Comment