• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

ترور ۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در بنغازی

Posted by UNITY4IRAN On 2:01 PM No comments

شهر بنغازی لیبی طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ترور ۴ نفر اعم از نظامی و غیرنظامی بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الحیات، روز گذشته بعد از ترور «عبدالسلام المسماری» فعال سیاسی پس از خروج از نماز جمعه، شهر بنغازی شاهد ترور سه نفر دیگر بود.
بر اساس این گزارش سرهنگ «سالم السراح» مسئول دفتر دفاع محلی و آموزش پایگاه هوایی بنینه، سرهنگ «خطاب عبدالرحیم الزوی» مدیر مرکز پلیس منطقه اجخره و نیز یکی از نیروهای مرکز پلیس الفویهات در بنغازی ترور شدند.
از سوی دیگر تصاویری از تظاهرات مقابل مقر اصلی حزب عدالت و توسعه در منطقه عاشور لیبی در سایت‌های اجتماعی منتشر شد.
بر پایه این گزارش از زمان سرنگونی رژیم سابق لیبی تا کنون 62 نفر در لیبی ترور شده‌اند که نخستین آن سرلشگر «عبدالفتاح یونس» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور بود که پس از انقلاب ترور شد.
با وجود این ترورها هنوز هیچ فردی در رابطه با این قضیه دستگیر نشده است و این امر «صلاح المرغنی» وزیر دادگستری را به تهدید برای استعفا در صورت عدم روشن شدن عاملان این ترورها، واداشت.
مرغنی برای این منظور و پیگیری ترورهای اخیر شخصا به بنغازی رفت و این در حالی است که «علی زیدان» هر گونه اتهام‌زنی به هر طرفی در رابطه با این ترورها را رد کرد و گفت که ما نمی‌خواهیم به هیچ طرفی اتهام وارد کنیم.
فرار عده‌ای از زندانیان از زندانی در شهر بنغازی لیبی 
منابع رسانه‌ای از فرار گروهی از زندانیان از یک زندان واقع در دومین شهر بزرگ لیبی خبر دادند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی قبل گزارش داد، یک گروه از زندانیان از یک زندان در شهر بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی فرار کرده‌اند.
این شبکه خبری به جزئیات بیشتری از این فرار اشاره نکرده است.

0 comments:

Post a Comment