• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 10, 2013

یک عمارت مجلل قرن ۱۷ پاریس در آتش سوخت

Posted by UNITY4IRAN On 12:05 PM No comments

رادیو آلمان: بنای باشکوهی در شهر پاریس که از قرن ۱۷ به جای مانده بود، در میان شعله‌های آتش سوخت. این ساختمان در سال ۲۰۰۷ توسط یکی از بستگان امیر قطر خریداری شده و در دست مرمت و تعمیر بود.
هتل لامبر یکی از زیباترین‌ ساختمان‌های شهر پاریس نیمه شب چهارشنبه (۱۰ ژوئیه/ ۱۹ تیر) دچار حریق شد. به گفته مسئولان آتش‌نشانی، آتش‌سوزی ابتدا از پشت بام آغاز شده و به سرعت کل ساختمان را در بر گرفته است.
نزدیک به ۱۴۰ مأمور آتش‌نشانی در عملیات خاموش کردن حریق شرکت داشته‌اند. بر اساس گزارش‌ها از آنجایی که احتمال سرایت آتش به ساختمان‌های مجاور نیز وجود داشته، این خانه‌ها تخلیه شده و ساکنانشان به نقطه‌ای امن منتقل شده‌اند. عملیات خاموش کردن آتش تا ساعات صبح ادامه داشته و شدت حریق به اندازه‌ای بوده است که تا ساعت ۶ صبح مأموران در اطفای آن همچنان ناموفق بوده‌اند.

از آنجایی که به هنگام وقوع این حادثه، هتل لامبر به دلیل انجام شماری تعمیرات خالی از سکنه بوده است، به کسی آسیب نرسیده و تنها یکی از آتش‌نشانان زخم‌های سطحی برداشته است.
هنوز علت وقوع این آتش‌سوزی مشخص نیست. به گفته یکی از مسئولان آتش‌نشانی ساختار شکننده ساختمان عملیات اطفای حریق را با دشواری روبرو کرده است.

این ساختمان مجلل در جزیره ایل سن لویی، یکی از دو جزیره طبیعی بر روی رود سن واقع شده و قدمت آن به قرن ۱۷ میلادی باز می‌گردد. لویی لوا معمار فرانسوی این بنا یکی از کسانی بود که در طراحی و ساخت قصر ورسای سهیم بوده است.

در سال ۲۰۰۷ یکی از بستگان امیر قطر این ساختمان با شکوه را خریداری کرد که همین امر به یک جنجال حقوقی در فرانسه دامن زد که در نهایت با مداخله وزارت فرهنگ و هنر و شورای شهر پاریس فیصله یافت.

0 comments:

Post a Comment