• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 21, 2013

دادگاه 3 متهم شهر شوش به دلیل وخامت حال زندانیان لغو شد

Posted by UNITY4IRAN On 8:42 PM No comments

فعالان در تبعید: در هجدهمین روز اعتصاب غذای سه زندانی عرب شهر شوش؛ حال زندانیان وخیم گزارش میشود.
بنا بر گزارش پیشین ” کمپین صلح فعالان در تبعید” علي چبيشاط، سلمان چايان و سيد ياسين موسوي؛ سه زندانی عرب در زندان اداره اطلاعات اهواز هستند که از 10 جولای سال جاری در اعتراض به فشارها و شكنجه هاي مداوم در اعتصاب غذا به سر می برند.
بيش از هشت ماه از بازداشت این افراد می گذرد ولی وضعیت حقوقی پرونده اینان همچنان بلاتکلیف باقی مانده است و پیگیری های خانواده ها در این زمینه نيز بی نتیجه باقی مانده است.
در همین رابطه در هفته گذشته ؛ وقت از پیش تعیین شده دادگاه این زندانیان نیز به به دلیل آنچه “اعتصاب غذا و وخامت حال متهمین”، اعلام شده؛ لغو و به تاخیر افتاد!
همچنین بنا بر اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید”؛ ملاقات خانواده ها با متهمین
علیرغم وعده های قبلی و هنگام رسيدن خانواده ها “بعد از طي ١٢٠ كيلومتر” به ستاد خبري اداره اطلاعات اهواز لغو شد.
گفتنی است در بین زندانیان وضعيت علي چبيشاط وخيم گزارش مییشود.
گفته میشود مدتي پيش  اداره اطلاعات اهواز، اعضای خانواده متهمين را به ستاد خبري دعوت كرده و فيلم اعترافات آنها را به خانواده ها نشان داده و آنها را متهم به دست داشتن در انفجار لوله گاز شوش كرده اند.
در روز چهارشنبه ٢٦/٦/٢٠١٣ نيز كانال ” پرس تي وي” اعترافات  علي چبيشات، سيد ياسين موسوي و سلمان چايان  را نشان داد و آنها را به تروريست بودن و انفجار لوله گاز شوش متهم كردند.
فعالان حقوق بر در اهواز ضمن محکومیت این شیوه رفتار با زندانیان اعلام کردند: نیروهای امنیتی با اين شیوه اعتراف گیری از فعالان عرب آنها را مجبور به اعترافات دروغین در کانال ” پرس تی وی ” نموده تا زمينه اي براي صدور احكام سنگين همچون اعدام را مهيا و آماده سازي مي كنند.
منابع مطلع از اهواز به ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” گزارش داده اند که این افراد از اعضای موسسه فرهنگی شباب ( جوانان ) می باشند که به اتهام همکاری در انفجار خط لوله گاز شهر شوش دستگیر شده اند. اتهامی که به شدت توسط این زندانیان رد شده است.

0 comments:

Post a Comment