• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 24, 2013

پرتاب بمبی به یک کلانتری در مصر یک کشته و 18 مجروح برجای گذاشت

Posted by UNITY4IRAN On 10:19 AM No comments

العربیه: پس از پرتاب یک بمب به یک مرکز پلیس در یکی از استان های مصر ، بامداد امروز چهارشنبه، یک افسر پلیس کشته و 18 تن دیگر از افراد پلیس و اهالی شهرالدقهلیه در استان المنوره، مجروح شدند.
به گفته منابع پلیس بمب از یک خودروی در حال عبور و توسط افراد نامشخص به سوی یک کلانتری در استان المنصوره در شمال قاهره پرتاب شد.

خشونت پس از درگیری های روز گذشته بین هوادارن و مخالفان رئیس جمهور مخلوع محمد مرسی که دست کم 10 کشته برجای گذاشت، روز چهرشنبه نیز ادامه دارد.

در فاصله کوتاهی پس از انفجاراین بمب در مرکز پلیس، منابع بیمارستانی از کشته شدن یک تن و زخمی شدن 12 تن دیگر خبر دادند. اما منابع امنیتی که با رویترز گفتگو می کردند، شمار زخمی ها را 17 تن اعلام داشتند.

درتحولی دیگر در روز چهارشنبه به گفته منابع پلیس و اخوان المسلمین یکی از هواداران مرسی در یک راهپیمایی اعتراضی در قاهره به قتل رسید.

اخوان المسلمین در سایت خود نوشت، پلیس لباس شخصی در بامداد چهارشنبه به سوی تظاهرکنندگان هوادار مرسی تیراندازی کرد که در اثر آن یک تن کشته و ده ها تن دیگر مجروح شدند.

اخوان المسلمین وزارت کشور مصر را متهم کرد که اراذل و اوباش مسلح را برای حمله به تظاهرات اعتراضی هواداران مرسی استفاده می کند، اتهامی که وزارت کشور آنرا رد می کند.

شمار قربانیان در مصر پس از عزل محمد مرسی توسط ارتش این کشور و انتصاب عدلی منصور رئیس دادگاه قانون اساسی سابق به عنوان رئیس جمهور موقت، به 100 تن رسیده است.

انتظار می رود تا شش ماه آیند
ه در مصر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهور برگزار شود.

0 comments:

Post a Comment