• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 8, 2013

دست کم 16 نفر در حمله به باشگاه گارد ریاست جمهوری مصر کشته شدند

Posted by UNITY4IRAN On 10:42 AM No comments

العربیه: تلویزیون مصر اعلام کرد بامداد امروز در حمله هواداران اخوان المسلمین به باشگاه گارد ریاست جمهوری مصر، یک افسر مصری کشته شد و دهها نفر نیز زخمی شدند.
گزارش شده در جریان این تیراندازی ها تعدادی از هواداران اخوان المسلمین نیز کشته و مجروح شده اند.
در همین حال اخوان المسلمین اعلام کرد که 16 نفر از هوادران این گروه در اثر اصابت گلوله در تظاهراتی به نفع مرسی ، به قتل رسیدند.
به گزارش العربیه از قاهره، گارد ریاست جمهوری برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از گلوله های اشک آور و تیراندازی هوایی استفاده کرد.
ارتش مصر درباره حوادث بامداد امروز مقابل باشگاه گارد ریاست جمهوری این کشور بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه نیروهای مسلح مصر آمده است حوادث صبح امروز در مقابل باشگاه گارد ریاست جمهوری ناشی از حمله تروریستهای مسلح به این مکان بوده است.
هواداران مرسی در روزهای اخیر در نقاط مختلف قاهره و شهرهای مصر برای برگرداندن وی به ریاست جمهوری تجمع کرده اند و ارتش این کشور اعلام کرده اجازه تجمع و تظاهرات صلح آمیز را به همه می دهد.
در بیانیه نیروهای مسلح مصر همچنین آمده است نیروهای امنیتی 200 نفر را که مقدار زیادی سلاح گرم در اختیار داشتند بازداشت کرده اند و تدابیر قانونی درباره آنها اتخاذ خواهند کرد.
از سوی دیگر سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت حداکثر تا بیست و چهار ساعت آینده تشکیل دولت موقت در مصر اعلام خواهد شد.
این سخنگو افزود احتمال زیادی وجود دارد که محمد البرادعی معاون رئیس جمهور در امور خارجی شود.
وی همچنین از زیاد بهاء الدین از رهبران حزب دموکراتیک مصر و رئیس سابق موسسه نظارت مالی به عنوان نامزد اصلی نخست وزیری یاد کرد.
به گفته ریاست جمهوری مصر، رایزنی ها بین گروه های سیاسی مصر و رئیس جمهور این کشور ادامه دارد و بیانیه قانون اساسی در آستانه صادر شدن است. 
مقر حزب آزادی و عدالت مصر به دنبال کشف سلاح بسته شد
تسنیم: مقامات امنیتی مصر به دنبال کشف اسلحه در مقر حزب آزادی و عدالت دستور تعطیلی آن را صادر کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش به نقل از مقامات مصری اعلام کرد نیروهای امنیتی به دنبال کشف اسلحه در مقر اصلی حزب آزادی و عدالت در این کشور دستور  بستن آن را صادر کردند.
این خبر در حالی منتشر شده است که طرفداران مرسی پس از درگیری‌های امروز از کشورهای خارجی درخواست مداخله نظامی در این کشور را کرده‌اند.

0 comments:

Post a Comment