• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 9, 2013

ایران 11 کانتینر سلاح برای رژیم بشار اسد ارسال کرده است

Posted by UNITY4IRAN On 12:31 PM No comments

روزنامه سعودی "الوطن" به نقل از منابع خود گزارش داد که ایران از 24 آوریل 2013 تا دوم ماه مه گذشته 11 کانتینر اسلحه از طریق عراق به رژیم سوریه کمک کرده است.
به گزارش العربیه به نقل از روزنامه "الوطن" این مقدار اسلحه توسط دو شرکت هواپیمایی ایرانی "ماهان" و "سها" پس از انتقال به عراق از طریق مرزهای زمینی به سوریه ارسال شده است.

بر اساس این گزارش انتقال این اسلحه با کمک لشکر "بدر" عراق و نیز نیروهایی ویژه نوری المالکی نخست وزیر این کشور صورت گرفته است.

اسحله های ایرانی ارسال شده به رژیم بشار اسد ، شامل تجهیزات پیشرفته نظامی از جمله موشک و نیز خمپاره های حامل مواد انفجاری غیرمجاز می باشد.

الوطن می نویسد که انتقال این سلاح ها چند روز پس از سفر سرتیپ حسین سلامی معاون فرمانده سپاه پاسداران به دمشق و نیز سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی و احمد فروزنده در آوریل گذشته صورت گرفت.

چند روز پیش از سفر این سه مقام نظامی ایرانی ، حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان نیز طی سفری به سوریه با مقامات این کشور دیدار کرده بود.

بنا بر گزارش منابعی که روزنامه الوطن آنها را "موثق" خوانده ، فرماندهی نیروهای ایرانی در سوریه در دست سرتیپ حسین حجازی است اما قاآنی نقش واسطه میان مقامات تهران و دمشق را ایفا می کند و هر ماه چهار بار به سوریه رفت و آمد دارد.

بر اساس این گزارش سرتیپ فروزنده نیز از آغاز بحران در سوریه جهت هماهنگی به سه کشور لبنان ، سوریه و عراق در حال سفر بوده است.

مخالفان سوری از همان آغاز درگیری ها در سوریه ، ایران را به حمایت نظامی از بشار اسد متهم کرده اند.

از سوی دیگر شمار نیروهای حزب الله لبنان در سوریه پس از دیدار حسن نصر الله از تهران و دمشق به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. این منابع می گویند که بیش از 2000 نفر از این نیروها از مرز زمینی لبنان و سوریه وارد این کشور شده اند.

این در حالی است که شمار کشته های حزب الله لبنان در سوریه رو به افزایش است . تنها در آوریل گذشته اجساد 30 نفر از نیروهای حزب الله به لبنان انتقال یافته است.

رهبران حزب الله لبنان با در نظر گرفتن تلفات رو به افزایش این حزب در سوریه ،طی جلسه ای تصمیم گرفتند هیئتی را روانه تهران کنند و به مقامات ایرانی اعلام نمایند که حزب الله دیگر به تنهایی توانایی ادامه جنگ در سوریه نیست بنابراین ایران باید حمایت نظامی خود از جمله ارسال نیرو به سوریه را افزایش دهد.

0 comments:

Post a Comment