• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 2, 2013

تظاهرات ضدسرمایه داری در فرانکفورت آلمان

Posted by UNITY4IRAN On 1:33 PM No comments

اخبار روز: شهر فرانکفورت در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد تظاهرات ضدسرمایه داری فعالان جنبش Blockupy-Bewegung علیه سیاست های ریاضت اقتصادی دولت مرکل بوده است.
بنابر گزارش ها، تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراضی در روز یکشنبه تا ۲۰ هزار نفر بالغ شده است. این تظاهرات با شعار «مقاومت در قلب بحران اروپا» برگزار می شود. Blockupy-Bewegung یک جنبش اجتماعی چپ گرایانه و ضدسرمایه داری است که علیه سیاست های ریاضت اقتصادی در آلمان مبارزه می کند. این جنبش تا به حال اعتراضات زیادی را در فرانکفورت و دیگر شهرهای آلمان سازمان داده است.
بنابر گزارش ها، پلیس در برابر معترضین دست به خشونت زده و حرکت آن ها به سوی بانک مرکزی اروپا را متوقف کرده است. تظاهرکنندگان قصد محاصره و بلوکه کردن بانک مرکزی اروپا به عنوان نماد سرمایه داری در این قاره را داشته اند.
تظاهرکنندگان آن گاه در میدان ویلی برانت در نزدیکی ساختمان بانک مرکزی اروپا در شهر فرانکفورت تجمع کرده اند.
ادامه ی بحران اقتصادی در اروپا
سیاست های اقتصادی رهبران اتحادیه ی اروپا نتوانسته است به بحران در کشورهای این قاره پایان دهد و چشم انداز امیدبخشی را ایجاد کند. بر طبق آخرین گزارش ها با پیوستن ۹۵ هزار نفر دیگر به صفوف بیکاران، نرخ بیکاری در کشورهای حوزه یورو برای چندمین ماه متوالی به رکورد بی‌سابقه‌ای رسید.
بر اساس آمار رسمی، نرخ بیکاری در ماه آوریل ۱۲.۲ درصد بود که نسبت به ماه قبل آن یک‌دهم درصد افزایش داشت. ماه قبل نرخ بیکاری در کشورهای حوزه یورو ۱۲/۱ درصد بود.
به گزارش بی بی سی به این ترتیب شمار بیکاران در ۱۷ کشور اروپایی که از پول مشترک یورو استفاده می‌کنند به ۱۹ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر رسیده است.
در کشورهای یونان و اسپانیا که وضع اقتصادی بدتری دارند، از هر چهار نفر، یک نفر بیکار است. کم‌ترین آمار بیکاری مربوط به کشور اتریش است که نرخ بیکاری در آن ۴.۹ درصد است.
بیشترین نرخ بیکاری به ترتیب متعلق به کشورهای یونان (۲۷ درصد)، اسپانیا (۲۶.۸ درصد) و پرتغال (۱۷.۸ درصد) است.
بحرانی برای اروپا
بیکاری جوانان اروپایی به معضل مهم اجتماعی در این کشورها تبدیل شده است. در ماه آوریل سه میلیون و ۶۰۰ هزار جوان زیر ۲۵ سال در حوزه یورو بیکار بوده‌اند. در ایتالیا نرخ بیکاری جوانان به بیش از ۴۰ درصد رسیده است.
در یک سال گذشته، یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشورهای حوزه یورو شغل خود را از دست داده‌اند. اسپانیا، یونان، ایتالیا و قبرس بیش از سایر کشورهای بازار اقتصادی اروپا با بحران روبه‌رو هستند.

0 comments:

Post a Comment