• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 16, 2013

فرمانده پیشین سپاه: همکاری با آمریکا موجب «امنیت مسلمانان» می‌شود

Posted by UNITY4IRAN On 11:31 AM No comments

رادیو فرانسه: همزمان با اعلام حمایت سپاه پاسداران از حسن روحانی، رییس جمهور جدید ایران، یکی از فرماندهان سابق این سپاه خواستار همکاری میان ایران و آمریکا در دوره جدید سیاست ایران شده است.
سردار حسین علایی، از فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق، با انتشار یادداشتی خواستار تعامل ایران و آمریکا شده است. او معتقد است که این تعامل موجب «امنیت مسلمانان» می‌شود.
وی در این یادداشت به اختلاف‌های فرقه‌ای و مذهبی در خاورمیانه اشاره کرده و نوشته است: «هر وقت میان ایران و آمریکا بر سر منافع مشترک مثل سرنگونی صدام و کنار زدن طالبان، در منطقه همکاری صورت گرفته است، امنیت مسلمانان افزایش یافته است و در نتیجه کشتارهای مردم بیگناه کاهش یافته است.»
وی اضافه کرده است: «اما وقتی در این حوزه، گفتمان ها از یکدیگر فاصله گرفته و تضادها افزایش یافته است منطقه شاهد افزایش خشونت ها و کشتار بین مسلمانان به ویژه در مناطق شیعه نشین بوده است.»
انتشار یادداشت این فرمانده پیشین سپاه در حالی است که سپاه پاسداران «آمادگی همه جانبه» خود را برای همکاری با دولت آینده حسن روحانی اعلام کرده است.
سپاه پاسداران در بیانیه‌ای با تبریک به رییس جمهور منتخب ایران نوشته است: «سپاه پاسداران آمادگی همه جانبه خود را برای تعامل و همکاری با دولت آینده در چارچوب مأموریت‌ها و وظایف قانونی محوله اعلام می‌دارد.»
روحانی در شعارهای انتخاباتی خود وعده «آشتی» با جامعه بین‌المللی داده بود.
ساعاتی پس از انتخاب وی، آمریکا از این انتخاب استقبال و برای مذاکره مستقیم با ایران اعلام آمادگی کرد.

0 comments:

Post a Comment