• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 9, 2013

کشته شدن یک تظاهرکننده در مقابل سفارت ایران در بیروت

Posted by UNITY4IRAN On 9:12 PM No comments

رادیو فرانسه: یک نفر از کسانی که در تظاهرات علیه حمایت گروه‌ حزب‌الله لبنان و جمهوری اسلامی از رژیم بشار اسد، در مقابل سفارت ایران در بیروت شرکت داشت، به ضرب گلوله کشته شد.
یکی از سخنگویان ارتش لبنان که نخواسته نامش فاش شود امروز شنبه به خبرگزاری فرانسه در بیروت، اعلام کرد: یکی از جوانانی که در حمله‌ هواداران حزب الله لبنان به تجمع مخالفان این حزب در مقابل سفارت ایران، زخمی شده بود کشته شد.
هنوز مشخص نیست که فرد کشته شده جزو هواداران حزب الله بوده یا از مخالفان این گروه. اما خبرگزاری رویترز نوشته که مقتول یکی از شیعیان لبنان بوده است.
این خبرگزاری اضافه کرده که در تجمع امروز، سنی‌ها، مسیحیان و حتی شیعیان مخالف حزب الله نیز حضور داشتند.
اما یکی از عکاسان خبرگزاری فرانسه که شاهد تجمع امروز مقابل سفارت ایران در بیروت بوده، گفته که درگیری طرفداران و مخالفان حزب الله چند دقیقه به طول کشید.
بر این اساس، امروز برخی از جوانان لبنانی به نزدیکی سفارت ایران در لبنان آمده بودند تا نسبت به دخالت ایران و حزب الله در بحران سوریه اعتراض کنند، اما پس از گروهی از افراد مسلح و باتوم به دست، به آنان و همچنین خبرنگارانی که در آنجا حاضر بودند حمله کردند.
این درگیری با دخالت ارتش لبنان به پایان رسید و نیروهای این ارتش با گذاشتن ایست های بازرسی خیابانهای منتهی به جنوب بیروت، جایی که مقر حزب الله لبنان است، عبور مرور در این خیابان ها را به کنترل خود در آوردند.
جمهوری اسلامی ایران یکی از حامیان اصلی حزب الله لبنان و همچنین حکومت بشار اسد در سوریه است.
نیروهای ایران و حزب الله با کمک به ارتش سوریه به تازگی موفق شدند تا شهر استراتژیک قصیر را از کنترل شورشیان سوریه خارج کنند.

0 comments:

Post a Comment