• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 1, 2013

!مناظره انتخاباتی در حسینیه صدا و سیما

Posted by UNITY4IRAN On 10:22 AM No comments

"بازجوها" بنام کارشناس، تست از 8 نامزد انتخابات گرفتند 
سیمای جمهوری اسلامی بعد از ظهر دیروز یک باصطلاح مناظره انتخاباتی با شرکت 8 نامزد انتخاباتی برگزار کرد.
مناظره ای که با اعتراض محسن رضائی، عارف و حسن روحانی روبرو شد. به این دلیل ساده که آنچه انجام شده مناظره نبود، بلکه بازجوئی به سبک حسینه اوین در دهه 1360 بود.
در حقیقت نیز طراحان این برنامه و بویژه سئوالاتی که بصورت "تست" از نامزدهای انتخاباتی شد، همانگونه که "حیدری" مجری برنامه گفت "کارشناسان" بودند و کیست که نداند از بعد از کودتای انتخاباتی 88 نام بازجو در جمهوری اسلامی تبدیل شده به "کارشناس".
مجری در تله اعتراضات افتاده این باصطلاح مناظره که به لکنت زبان افتاده و تمرکز خود را از دست داده بود، عملا اعتراف کرد که چند کارشناس (بازجو) این مناظره را تنظیم کرده اند. از میان 8 نامزد انتخاباتی، عارف در درجه اول و روحانی در درجه دوم به همین نکته اشاره کردند.
اینکه چطور می شود چند کارشناس نحوه مناظره و سئوالات مناظره را تعیین کنند و خود نامزدها حق نداشته باشند با هم بر سر مهم ترین مسائل مملکت بحث کنند؟
در سئوالات بازجوها، نه درباره تحریم ها، نه در باره وضع فلاکت بار معیشت مردم، نه از مذاکرات اتمی و نه از مذاکره با امریکا و دهها مسئله ای که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند خبری نبود. زیرا مقام معظم و فرزانه رهبری و فرمانده کل نیروهای مسلح فرموده اند به عقب نباید رفت، هیچ بحرانی (برخلاف هشدارهای هاشمی و خاتمی) در کشور وجود ندارد، خطرخارجی هم جدی نیست و ایران تبدیل به یک قدرت جهانی شده.
بنابراین چطور میشود در مناظره انتخاباتی در باره بحران و مذاکره و اتم و تحریم و اقتصاد ویران و نابودی پول ملی، بیکاری، کارخانه های خوابیده، اعتصاب های کارگری سئوال کرد. چه رسد به این که درباره زندان و زندانیان انتخابات ریاست جمهوری گذشته سئوال شود! در باره حصر نخست وزیر و رئیس مجلس دوران آقای خمینی سئوال شود، در باره رد صلاحیت ها پرسیده شود و....
علیرغم همه اینها، آنها که از دقایق اول این مناظره فیسبوک را دنبال کرده باشند دیده و می دانند که چطور لحظه به لحظه مردم نظرشان را در باره این میزگرد امنیتی نوشتند و با همان سرعت و وسعت همچنان ادامه دارد و این یعنی مردم، بر خلاف تصور خیلی ها، همچنان سیاسی و ناظر تحرکات انتخاباتی حکومت اند و به همین دلیل این احتمال که در روزهای نزدیک به رای گیری و یا حتی در روز رای گیری حکومت را غافلگیر کنند بسیار است.
چند حاشیه:
1- سعید جلیلی که کسی از حرفهایش سر در نمی آورد و  به سبک مصباح یزدی و همه دار و دسته امام زمانی ها و حجتیه ای ها مهر روی پیشانی اش داغ کرده، در مناظره دیروز موهایش را طوری آرایش کرده و برایش چتری درست کرده بودند که این مهر دیده نشود، زیرا فورا مردم متوجه می شوند از کدام باند و دسته است.
2- علی اکبر ولایتی که در زمان نخست وزیر موسوی و ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی وزیر خارجه بوده و پس از آن نیز وزیر خارجه بیت رهبری شد، به این مناظره لبخند تمسخر می زد.
3- این میان غرضی، که به همان اندازه سیاسی است که قالیباف و حداد سیاسی اند، ساده لوحانه گفت که هدف از گرم کردن تنور انتخابات اینست که مردم در آن شرکت کنند بلکه امریکا کمی عقب برود و خطر کم شود!
4- نقش آفرینی روز گذشته سیما، یکبار دیگر مهر تائیدی بود بر آن سخن حسن روحانی در اولین حضور تلویزیونی اش که گفت صدا و سیما ملی نیست و اولین نهادی که باید اصلاح شود همین دستگاه تولید فتنه و توطئه و تهمت است.
پیک نت 11 خـــــــرداد

0 comments:

Post a Comment