• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 13, 2013

یک پلیس افغان شش همکارش را به گلوله بست

Posted by UNITY4IRAN On 7:37 PM No comments

رادیو آلمان: در یکی از ایستگاه‌های بازرسی ولایت هلمند یک پلیس افغان پس از به قتل رساندن شش همکارش گریخت. گمان می‌رود این عملیات توسط افراد طالبان که در ارتش و پلیس افغانستان نفوذ کرده‌اند به اجرا درآمده باشد.
مطابق گزارش‌ها جسد شش مامور پلیس افغانستان شامگاه چهارشنبه (۲۲ خرداد/ ۱۲ ژوئن) در پاسگاهی که نزدیک یک ایستگاه بازرسی قرار داشته پیدا شده است. به گفته‌ی فرماندار منطقه، نعمت‌الله صمیم، سرکشی به این پاسگاه پس از آن انجام شد که ماموران پلیس در زمان مقرر خود را به فرماندهان‌شان معرفی نکردند. او می‌افزاید از سلاح‌ها، خودرو و دو پلیس دیگر مامور خدمت در این پاسگاه نیز اثری در دست نیست.
تروریست طالبان در لباس پلیس افغانستان
یکی از سخنگویان دولت افغانستان روز پنج‌شنبه (۱۳ ژوئن) به خبرنگاران گفت که تحقیق در مورد درگیری احتمالی میان ماموران پلیس و نفوذی بودن عامل این ترور همچنان ادامه دارد.

طالبان تاکنون مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته، اما شواهد حاکی از دست داشتن این گروه‌افراطی در قتل ماموران پلیس است. ولایت هلمند، در جنوب افغانستان، بارها شاهد عملیات تروریستی نفوذی‌های اسلام‌گرا و افراطی در میان نیروهای انتطامی بوده است. هفته‌ی گذشته، در عملیات مشابهی یک پلیس افغان هفت همکار خود را به قتل رساند. در هفته‌ها و ماه‌های گذشته نظامیان خارجی مستقر در افغانستان نیز بارها هدف چنین حمله‌هایی قرار گرفته‌اند.
از زمانی که استخدام نیروهای محلی برای بازسازی و آموزش پلیس و ارتش افغانستان آغاز شد، اسلامگرایان طالبان به شکل سازمان یافته و گسترده‌ای افراد خود را وارد بدنه‌ی نیروهای انتظامی این کشور کرده‌اند.

0 comments:

Post a Comment