• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 23, 2013

جام کنفدراسیون‌ها؛ پیروزی ملی‌پوشان برزیل بر لاجوردی‌های ایتالیا

Posted by UNITY4IRAN On 2:10 PM No comments

رادیو آلمان: تیم ملی فوتبال برزیل در آخرین دیدار مرحله گروهی جام کنفدراسیون‌ها نیز بر حریف غلبه کرد و با ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه آ به دور نیمه‌نهایی راه یافت.
ایتالیا نیز علی‌رغم شکست از برزیل به نیمه‌نهایی صعود کرد.
روز شنبه (۲۲ ژوئن) دیدارهای پایانی در گروه آ در چارچوب پیکارهای گروهی جام کنفدراسیون‌ها برگزار شد. ملی‌پوشان برزیل و ایتالیا در دوئلی تماشایی به مصاف هم رفتند و در دیدار دیگر نیز تیم‌های مکزیک و ژاپن رویاروی هم قرار گرفتند.
نبرد زردپوش‌های برزیل و لاجوردی‌های ایتالیا در صعود این دو تیم به مرحله نیمه‌نهایی تعیین‌کننده نبود، چون هر دو تیم با توجه به پیروزی در دو دیدار پیشین خود، بلیت دور بعد را دریافت کرده بودند. مصاف این دو تیم از یک سو از لحاظ حیثیت اهمیت داشت و از سوی دیگر از لحاظ صدرنشین شدن در گروه آ.
ملی‌پوشان برزیل در سومین و آخرین دیدار مرحله گروهی جام کنفدراسیون‌ها نیز قدرت خود را به نمایش گذاشتند و با برخورداری از امتیاز میزبان بودن، لاجوردی‌های ایتالیا را در حضور بیش از ۴۸ هزار تماشاگر با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دادند.
برزیل با این پیروزی به عنوان صدرنشین گروه آ به دور نیمه‌نهایی راه یافت و به احتمال قوی به مصاف نیجریه یا اروگوئه خواهد رفت. این در حالی است که ملی‌پوشان ایتالیا به عنوان تیم دوم گروه خود به احتمال قوی رویاروی اسپانیا قرار خواهند گرفت که عنوان قهرمانی اروپا و جهان را یدک می‌کشد.
لاجوردی‌های ایتالیا علی‌رغم ناکامی در مقابل تیم میزبان نشان دادند که توانایی رقابت با تیم‌های دیگر را دارند. روحیه‌ی جنگجویانه ملی‌پوشان ایتالیا در نبرد با برزیل هم به خوبی محسوس بود و مورد ستایش رسانه‌های ایتالیا نیز قرار گرفت.
به نوشته نشریه ورزشی گاتزتا دلو اسپرت، ایتالیا توانست برزیل را به وحشت بیاندازد و در نهایت ناکام، اما سربلند میدان را ترک کند.
چزاره پراندلی، سرمربی ایتالیا نیز پس از پایان بازی گفت: «من از چهره و شخصیتی که تیم‌ام به نمایش گذاشت بسیار خشنودم.»
در دیگر دیدار گروه آ نیز تیم ملی فوتبال مکزیک موفق شد با نتیجه ۲ بر یک ژاپن را شکست دهد. البته حاصل این دیدار تاثیری بر حذف دو تیم در همان مرحله گروهی این دوره از مسابقات جام کنفدراسیون‌ها نداشت.
روز یکشنبه (۲۳ ژوئن / ۲ تیر) دو دیدار پایانی در گروه ب برگزار می‌شود که در چارچوب آن اسپانیا به مصاف نیجریه خواهد رفت و اروگوئه نیز رویاروی تاهیتی قرار می‌گیرد. دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۶ و ۲۷ ژوئن) انجام خواهند گرفت.

0 comments:

Post a Comment