• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 17, 2013

حمله‌ به‌ هتل هیلتون‌ و‌ بازداشت‌ پزشکان‌ در ترکیه/عکس

Posted by UNITY4IRAN On 2:29 PM No comments

اعتراض‌ها در ترکیه همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی این کشوز  هم هنوز به برخورد خشن خود با معترضان این کشور ادامه می‌دهند. هر چند در رسانه‌های جهان هر روز گزارش‌های مختلفی از سرکوب مردم ترکیه منتشر می‌شود اما تصاویری هم وجود دارد که بیشتر توسط دوربین موبایل‌های معترضان گرفته شده و شاید کمتر در جایی دیده شده باشند.
مجله مهر: هر روز ابعاد تازه‌ای از خشونت نیروهای امنیتی ترکیه در سرکوب مردم این کشور مشخص می‌شود. معترضان این کشور به تازگی تصاویر حمله نیروهای امنیتی به لابی حداقل دو هنل و شلیک گاز اشک‌آور در آنها را منتشر کرده‌اند. افراد زخمی در حمله نیروهای پلیس ضد شورش به این هتل‌ها پناه برده بودند که نیروهای امنیتی وارد آن شدند و اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.
در بیشتر از دو هفته گذشته تصاویر زیادی از استفاده مستقیم از ماشین‌های آبپاش  توسط نیورهای امنیتی ترکیه منتشر شده است. رسانه‌ها حالا گزارش داده‌اند که نیروهای پلیس ترکیه اسپری فلفل و مواد اسیدی را به مخزن ماشین‌های آبپاش اضافه می‌کنند. پزشکان ترکیه موارد متعدد از سوختگی درجه یک و دو بر اثر استفاده از مواد شیمیایی به همراه آب گزارش کرده‌اند.
بازداشت شدن پزشکان به جرم کمک کردم به مجروحان هم از آن دست مواردی است که به تدریج در جریان سرکوب مردم ترکیه در خال مشخص شدن است. گزارش‌های مختلفی از بازداشت پزشکان منتشر شده اما اکنون معترضان ترکیه تصاویر دستگیری آنها را به خاطر مداوای مجروحان حمله نیروهای پلیس منتشر کرده‌اند.

0 comments:

Post a Comment