• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 1, 2013

پرتاب ۲۰ موشک از سوریه به خاک لبنان

Posted by UNITY4IRAN On 10:48 PM No comments

رادیو آلمان: لبنان به تدریج بخشی از جنگ داخلی در سوریه می‌شود. مقامات امنیتی لبنان اعلام کردند که ۲۰ موشک از سوریه به خاک این کشور پرتاب شده ‌است. چنین حملاتی پس از همکاری نظامی حزب‌الله لبنان با دولت سوریه افزایش یافته‌اند.
بار دیگر موشک‌هایی از سوریه به خاک لبنان پرتاب شدند. مقامات امنیتی در لبنان اعلام کردند روز شنبه (۱۱ خرداد/۱ ژوئن) ۲۰ موشک از سوریه به مناطق مرزی این کشور پرتاب شده‌اند.
گفته می‌شود بیشتر این موشک‌ها در منطقه الشراء در نزدیکی مرز لبنان و سوریه منفجر شده‌اند. شراء منطقه‌ای زیر نفوذ حزب‌الله لبنان است. هنوز آماری از شمار کشته‌شدگان و مجروحان این حادثه در دست نیست.
 
 حزب‌الله لبنان در جنگ داخلی سوریه
لبنان در خطر کشیده شدن هرچه بیشتر به جنگ داخلی در سوریه قرار دارد. یک هفته پیش حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، اعلام کرد گروه‌های هوادار او از بشاراسد، رئیس جمهوری سوریه، علیه مخالفان مسلح در سوریه حمایت می‌کنند. نصراله تاکید کرد که جنگ در سوریه جنگی مربوط به شیعیان لبنان نیز هست.
بنابر گزارش‌ها حزب‌الله لبنان به طور مستقیم در کنار سربازان سوریه با مخالفان مسلح سوریه می‌جنگد. در مبارزه برای کنترل شهر قصیر در سوریه شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در کنار سربازان سوریه با مخالفان مسلح این کشوردر حال جنگ هستند.
سرویس‌های اطلاعاتی در کشورهای غربی بر این نظرند که هزاران نفر از شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در سوریه مستقر هستند و به نیروهای دولتی این کشور کمک می‌کنند.

گفته می‌شود این نیروها تاکنون خسارت‌های شدیدی دیده‌اند، زیرا آنها بر خلاف لبنان از یاری مردم سوریه برخوردار نیستند. آنها شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان را نیروهای اشغالگر خارجی می‌شناسند.
 
انتخابات پارلمانی در لبنان با تاخیر انجام می‌شود 
کشیده شدن پای لبنان به جنگ داخلی در سوریه تاثیراتی نیز در برنامه‌های از قبل تنظیم شده سیاسی در لبنان داشته است.
نمایندگان پارلمان لبنان روز جمعه (۱۰ خرداد/۳۱ مه) موافقت کردند که انتخابات پارلمانی این کشور که قرار بود در ماه ژوئن سال جاری برگزار شود، با یک سال‌و‌نیم تاخیر در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی انجام خواهد شد.

آمریکا، هلند، بریتانیا، کانادا، اسرائیل، مصر و بحرین، حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

0 comments:

Post a Comment