• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 30, 2013

سه شهروند آلمانی در سوریه ربوده شدند

Posted by UNITY4IRAN On 10:41 AM No comments

رادیو آلمان: سه همکار یک نهاد بشردوستانه آلمانی از شش هفته پیش در سوریه ناپدید شده‌اند.
این موضوع تاکنون به امید یافتن این سه یا معامله احتمالی با ربایندگان علنی نشده بود. در وزارت خارجه آلمان ستاد بحران تشکیل شده است.
پایگاه اینترنتی سازمان یاری‌رسان "کلاه سبزها" از ناپدیدشدن سه تن از کارکنان این سازمان در شمال سوریه خبر داده است. یک مکانیک صعنتی، یک تکنسین ساختمانی و یک مهندس ۷۲ ساله، امدادگران ربوده شده‌ای هستند که به بازسازی یک بیمارستان محلی کمک می‌کردند.
این سه تن، شب پانزدهم مه از ساختمان محل سکونت‌شان در منطقه "حارِم" (نزدیکی مرز ترکیه) ربوده شده‌اند.
روپرت نویدک، بنیانگذار سازمان یاری‌رسان کلاه سبزها
روپرت نویدک، بنیانگذار سازمان یاری‌رسان "کلاه سبزها"
به گفته بنیانگذار "کلاه سبزها"، امید به یافتن همکاران و معامله احتمالی با ربایندگان دلیل تأخیر در انتشار این خبر بوده است. هفته‌ها تلاش کارمندان محلی "کلاه سبزها" و مخالفان دولت سوریه برای یافتن امدادگران تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.
رئیس این نهاد در پیام اینترنتی یادشده از وزارت خارجه آلمان، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل درخواست کرده "با تماس با مخالفان بشار اسد و همچنین دولت سوریه هر چه در توان دارند برای یافتن محل نگهداری ربوده‌شدگان و فراهم‌شدن شرایط آزادی آنان به کار بندند ". او خود دو هفته در محل بوده و با شهردار و ریش‌سفیدان منطقه گفت‌وگو کرده است.
آنطور که رئیس این سازمان امدادرسان نوشته، سه فرد ربوده‌شده از نخستین یاری‌رسانان غربی بودند که برای بازسازی خرابی‌های ناشی از جنگ به سوریه رفتند و خود تصمیم گرفتند بین مردم محلی زندگی کنند.
یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان ناپدیدشدن سه شهروند این کشور در سوریه را تأیید کرد و از تشکیل ستاد بحران در این وزارتخانه خبر داد.
به نوشته رسانه‌های آلمان، همکاران سازمان یاری‌رسان "کلاه سبزها" از سپتامبر ۲۰۱۲ در مناطقی از شمال سوریه فعال هستند که دیگر تحت کنترل دولت نیستند. آنها برای بازسازی مدارس، مهد کودک‌ها و بیمارستان‌ها تلاش می‌کنند.
سازمان "کلاه سبزها" در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. این سازمان در زمینه بازسازی مناطق بحران‌زده جهان فعالیت می‌کند و مرکز آن در بن، پایتخت سابق آلمان قرار دارد.

0 comments:

Post a Comment