• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 28, 2013

دو دیپلمات سوری به آلمان پناهنده شدند

Posted by UNITY4IRAN On 3:42 PM No comments

رادیو آلمان: در ادامه مخالفت با سیاست‌های رژیم بشار اسد، دو دیپلمات سوری از دولت آلمان درخواست پناهندگی کردند. به گفته گروه‌های اپوزیسیون سوری یکی از این دیپلمات‌ها سرکنسول سوریه در کوبا و دیگری کنسول این کشور در دوبی بوده است.
لاما اسکندر، کنسول پیشین سوریه در دوبی یکی از دو دیپلمات جداشده از رژیم است. گفته می‌شود آخرین محل خدمت وی، وزارت امورخارجه سوریه در دمشق بوده است.
هیثم حمیدان، دیپلمات دیگری‌است که در هاوانا، پایتخت کوبا، به عنوان سرکنسول سوریه مشغول به کار بوده است. مخالفان درباره تعلقات مذهبی این دیپلمات‌ها گفته‌اند که اسکندر هم‌چون بشار اسد، "علوی" و حمیدان "دروزی" است.
به گفته گروه‌های اپوزیسیون تاکید بر تعلقات مذهبی این دیپلمات‌ها به خاطر آن است که نشان داده شود که "اقلیت‌های قومی و مذهبی نیز به رژیم بشار اسد پشت کرده‌اند."
ادامه شکنجه مخالفان
از سوی دیگر سازمان دیدبان حقوق‌بشر سوریه اعلام کرد ۱۶ زندانی از شهر "حراسته" پس از شکنجه طولانی از سوی نیروی امنیتی کشته شده‌اند. نیروهای دولتی از بستگان این افراد خواسته‌اند که جنازه زندانیان را از بیمارستان "المجتهد" در دمشق تحویل بگیرند.
شهر حراسته در شمال دمشق قرار دارد و یکی از مراکز اصلی مخالفان اسد در نزدیکی پایتخت محسوب می‌شود. در درگیری پراکنده در حومه شهر درعا نیز ۸ زن و دختربچه در روز پنج‌شنبه (۶ تیر/۲۷ ژوئن) کشته شده‌اند.
در روز پنج‌شنبه هم‌چنین انفجار بمب در دمشق دست‌کم ۴ کشته به جا گذاشت. این انفجار در یک محله مسیحی رخ داد، اما هدف از این بمب‌گذاری یک سازمان امدادگر شیعی به نام "احسان" بوده است.
به گفته منابع تلویزیون دولتی سوریه در این حمله انتحاری شماری نیز مجروح شده‌اند.
از حمص نیز خبرهایی مبنی بر حمله نیروهای دولتی به این شهر گزارش‌شده است. منابع رسمی سوریه مدعی‌اند که در حومه شهر حمص "آرامش و امنیت" برقرار کرده‌اند. گفته می‌شود که ارتش سوریه قصد حمله سراسری به حمص را دارد. حمص نیز یکی از شهرهای مهم مخالفان در مبارزه علیه رژیم اسد به شمار می‌‌آید.
در حالی‌که حزب‌الله لبنان، ایران و روسیه متهم به پشتیبانی نظامی از حکومت سوریه هستند، مسکو نیز مدعی شد که عربستان سعودی به " گروه‌های تروریستی و افراطی" در سوریه کمک‌های مالی و نظامی ارسال می‌کند.
دولت عربستان سعودی پیشتر اعلام کرده بود که روسیه با ارسال تسلیحات به حکومت دمشق، "در نسل‌کشی مردم سوریه" شریک رژیم اسد است.
بنا به آمار فعالان سیاسی سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در خشونت‌های این کشور کشته شده‌اند.

0 comments:

Post a Comment