• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 25, 2013

مخالفت نخست وزیر ترکیه با درخواست‌های مطرح شده از سوی معترضان

Posted by UNITY4IRAN On 1:16 PM No comments

نخست وزیر ترکیه ضمن مخالفت با درخواست‌های مطرح شده توسط معترضان، گفت مخالفین تخریب پارک گزی در میدان تقسیم باید جایگاه خود را بشناسند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه تودی زمان؛ "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه در حالی با درخواست های ارائه شده از سوی معترضان به پروژه تخریب پارک گزی مخالفت کرده که درگیری ها بین پلیس ضد شورش ترکیه با مردم تظاهرکننده همچنان ادامه دارد.
اعتراضات داخلی ترکیه پس از اقدامات سرکوب گرایانه پلیس تبدیل به تظاهرات ضد دولتی شده است. مردم ترکیه اردوغان را به اقتدارگرایی و سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز متهم می کنند.
اعتراضات مردمی در ترکیه هم اکنون به سایر شهرهای بزرگ این کشور نیز گسترش یافته است و صدها هزار نفر در این اعتراضات شرکت کرده اند.
اردوغان در نشست گروه پارلمانی حزب عدالت و توسعه که امروز سه شنبه برگزار شد، افزود: معترضان نسبت به تخریب پارک گزی در میدان تقسیم باید جایگاه و حد خود را بدانند. آنان باید به ملتی که حزب عدالت و توسعه را به قدرت رسانده احترام بگذارند. نخست وزیر ترکیه همچنین از کسانی که به زعم وی تظاهرات این کشور را تحریک می کنند به شدت انتقاد کرد.
"بولنت آرینچ" معاون نخست وزیر ترکیه اوایل ماه جاری با نمایندگان معترضان دیدار کرد تا درخواست های آنان را بشنود، یکی از درخواست های مهم آنان تصمیم گیری در خصوص پایان تخریب این پارک بوده است.
پس از دیدار با آرینچ تعدادی از نمایندگان معترضان اعلام کردند که آنان در این دیدار بر اتخاذ فوری اقدامات لازم از سوی دولت ترکیه برای تامین درخواست هایشان تاکید کرده اند و گفته اند که سرنوشت اعتراضات داخلی در ترکیه بستگی زیادی به پاسخ دولت آنکارا خواهد داشت.
معترضان همچنین از مقام های دولت ترکیه خواسته اند تا تاثیرات زیست محیطی تخریب این پارک و قطع درختان آن را در نظر داشته باشند و از آنان خواسته اند تا در این تصمیم تجدید نظر کنند.

0 comments:

Post a Comment