• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 19, 2013

حمله شورشیان به یک نقطه کنترل تدارکاتی ارتش سوریه در شمال کشور

Posted by UNITY4IRAN On 10:17 PM No comments

رادیو فرانسه: در حالی که نیروهای ارتش سوریه در شمال این کشور به سوی شهر حلب در حرکت هستند، شورشیان سوریه امروز، چهارشنبه، موفق شدند تا به یک نقطه استراتژیک در جاده موسوم به "ام-٥"  که حلب را به ترکیه وصل میکند حمله کنند و آن را در اختیار بگیرند.
پس از تسخیر شهر استراتژیک القصیر، نیروهای دولتی سوریه همراه با شبه نظامیان حزب الله لبنان در صدد بازپس گرفتن شهر بزرگ "حلب" در شمال این کشور هستند.
مناطق شمالی سوریه از یک سال پیش تحت کنترل شورشیان می باشد و پیشروی در این مناطق برای ارتش سوریه با دشواری‌هایی همراه است.
شورشیان تلاش می کنند تا نقاط استراتژیک در این منطقه که ارتش سوریه از طریق آن میتواند تدارکات مورد نیاز ارتش را تأمین کند، به دست نیروهای دولتی نیافتد و در صورتی که این نقاط در دست نیروهای دولتی قرار دارند، با حملات خود آنها را پس بگیرند.
حمله امروز شورشیان به یکی ازاین نقاط کنترل ارتش سوریه در شمال این کشور صورت گرفته است.
در همین حال، بنا بر گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه نزدیک به مخالفان، امروز نبردهایی بین نیروهای وفادار به بشار اسد که با شبه نظامیان حزب الله لبنان همراهی میشدند، با شورشیان در جنوب دمشق- پایتخت سوریه، در جریان است.
نیروهای دولتی، با شورشیان که در اطراف بیمارستان خمینی در "زیابیه" موضع گرفته‌اند وارد درگیری شده اند. نیروهای ارتش سوریه، این شهر و شهر "بابلیه" را زیر آتش سنگین توپخانه قرار داده اند؛ ساکنان این دوشهر که شورشیان در آن موضع گرفته‌اند را شیعیان و اهل سنت تشکیل میدهند. این دو شهر نزدیک به یکی از زیارتگاه‌های شیعیان است.
از سوی دیگر، امروز یکی از گروه‌های شورشیان در سوریه به نام "واحد مجاهدین سوریه"، با پخش یک نوار ویدئویی اعلام کرد که چهار تن از شیعیان لبنانی را که قصد عبور از مرز و داخل شدن به خاک سوریه را داشتند کشته است.
این گروه مدعی شده است که این چهارتن به حزب الله لبنان تعلق داشته که در کنار ارتش سوریه با مخالفان در حال جنگ می‌باشد.

0 comments:

Post a Comment