• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 20, 2013

ایران وجود «۳۰ میلیون بشکه نفت روی آب» را تکذیب کرد

Posted by UNITY4IRAN On 9:50 AM No comments

رادیو فردا: پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، گزارش هفته گذشته آژانس بین‌المللی انرژی را درباره ذخیره‌سازی ۳۰ میلیون بشکه نفت بی‌مشتری ایران در نفتکش‌های لنگر انداخته در خلیج فارس، رد کرد.

او روز چهارشنبه  ۲۹ خرداد ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت که هم‌اکنون نفت فروخته نشده‌ای که بخواهیم آن را بر روی آب ذخیره‌سازی کنیم وجود ندارد.

آقای موسوی در پاسخ به سوال مهر درباره علت «افزایش تعداد کشتی‌های نفتکش در فاصله چند مایلی پایانه نفتی خارگ» نیز گفت که با توجه به ورود موج جدید گرد و غبار به خلیج فارس از اوایل هفته جاری پهلوگیری و جداسازی کشتی‌های نفتکش در مدت زمان طولانی تری انجام می شود.

بخش اصلی نفت صادراتی ایران در اسکله‌های پایانه نفتی خارگ بارگیری می‌شود.

آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود که ۲۲ خرداد ماه منتشر شد، اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی در مقایسه با ماه پیش از آن از ۸۳۵ هزار بشکه به یک میلیون و ۳۹۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته، اما کماکان بخاطر افت شدید صادرات نفت طی ماه‌های گذشته، هم اکنون ۳۰ میلیون بشکه نفت خام بدون مشتری ایران بر روی نفتکش‌های لنگر انداخته در خلیج فارس انبار شده است.

این نهاد معتبر بین‌المللی که به کشورهای مصرف‌کننده نفت مشاوره می‌دهد، اعلام کرد که تولید نفت کنونی ایران دو میلیون و ۶۸۰ هزار بشکه در روز است و در پنج ماهه اول سال جاری میلادی میانگین صادرات نفت ایران حدود یک میلیون بشکه در روز بوده است.

تولید و صادرات نفت خام ایران در سال ۲۰۱۱ به ترتیب برابر سه میلیون و ۶۲۸ هزار و دو میلیون و ۲۰۰ 
هزار بشکه در روز بوده است.

آژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید که هم اکنون از ۱۴ فروند نفتکش بسیار بزرگ برای ذخیره‌سازی نفت ایران بر آب‌ها استفاده می‌شود.

با این‌ حال پیروز موسوی به خبرگزاری مهر گفت که در حال حاضر کشتی‌های نفتکش مطابق با لیست انتظار در اسکله‌های پایانه نفتی خارگ پهلوگیری می‌کنند و از این رو با توجه به تعیین نوبت انتظار برای پهلوگیری کشتی‌های نفتکش، همواره چند کشتی در فاصله چند مایلی پایانه نفتی خارگ پهلوگیری می‌کنند.

0 comments:

Post a Comment