• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 22, 2013

عارف: برای رسیدن به پست و مقام هوای نفس ندارم/ پتانسیل اجتماعی باید محافظت شود

Posted by UNITY4IRAN On 12:26 PM No comments

نمایندگان کرد از عارف خواستار اجرای کامل قانون اساسی جهت اجرایی شدن برخی مطالبات مغفول مانده اقوام ایرانی شدند.
به گزارش امید، یکی از نمایندگان کرد در این جلسه با اشاره به اینکه ما به اراده و حضور شما جهت اجرایی کردن مطالباتمان نیاز داریم، گفت: نباید فرصت را از دست دهیم و باید برای مطالباتمان راهی را پیدا کنیم و شما بهترین کمک را می توانید به ما بکنید.
همچنین محمدرضا عارف پس از استماع سخنان حاضرین در خصوص سفرهایش به مناطق کردنشین تصریح کرد: فکر می‌کردم که کردها را شناخته ام اما اکنون اعتراف می‌کنم که این مردم شجاع، عزیز و همراه را نشناخته ام. در سفرهای اخیرم از حضور چشمگیری و نگاه مثبت کردها در رابطه با خودم شرمنده شدم.
عارف همچنین درباره انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نیز یادآور شد: خدا را شاکریم که انتخاباتی برگزار شد که همبستگی و همدلی را بین مردم بیشتر کرد و مایه عزت و سرفرازی کشور شد.
معاون اول دولت اصلاحات با اشاره به اینکه باید به  دکتر روحانی در دولت کمک کنیم، اظهار داشت: همه دغدغه ما باید کمک به دولت  باشد. نباید انتظار داشت که در یک ماه، همه مشکلات حل و معجزه شود. باید روندی طی شود چراکه مطالبات زیادی در طول سال‌ها از سوی  مردم انباشته شده که پاسخی هم دریافت نشده است. الان سوالی در انتخابات نیست و کسی نمی گوید که یک برگ رای جا به جا شده است.
وی با تاکید بر اینکه شرایط کشور ایجاب می کند که دولتی شایسته سالار و فراجناحی داشته باشیم، افزود: اکنون سرمایه اجتماعی جدیدی خلق شده است و باید از آن محافظت شود.
عارف گفت: احزاب نباید قائم به فرد باشد.اگر اینگونه باشد در کنار دولت به عنوان نهاد مدنی می توانیم مطالبات را پی گیری و مدیریت کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین خاطرنشان کرد: برای رسیدن به پست و مقام هوای نفس ندارم از این رو شاید اگر پتانسیل اجتماعی را بتوانم مدیریت کنم  مفید‌تر باشیم. دولت هم باید احساس کند که دستش برای انتخاب اعضای کابینه باز است.
عارف تاکید کرد :باید از اقوام به عنوان فرصت استفاده کنیم نه به عنوان یک تهدید.

0 comments:

Post a Comment