• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 8, 2013

انتقال زخمی‌های حمله تروریستی عراق به ایران

Posted by UNITY4IRAN On 11:14 AM No comments

رادیو فرانسه: دولت ایران حمله تروریستی دیروز عراق را محکوم کرده و تعدادی از زخمی‌های ایرانی این حمله دیشب به ایران بازگردانده شدند.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، عباس عراقچی، سخنگوی وزرات امورخارجه ایران، حمله تروریستی دیروز عراق را «اقدامی کور و ناجوانمردانه و مغایر با اصول انسانی و اسلامی» توصیف کرد.
وی با بیان این که «حق دولت ایران در پیگیری قانونی و حقوقی» این حملات محفوظ است، دولت عراق را در حفاظت از جان زائران ایرانی مسؤول دانست.
بر اساس گزارش تلویزیون دولتی ایران، در حملات دیروز عراق، 14 زائر ایرانی کشته و 45 نفر نیز زخمی شدند.
اما خبرگزاری ایرنا نوشته که در حمله انتحاری دیروز که با یك خودروی بمب‌گذاری شده در شمال بغداد صورت گرفت، تاكنون ۱۳تن کشته و ۵۵ نفر زخمی شدند.
این خبرگزاری به نقل از فرماندار قصرشیرین اضافه کرده که، ۴۳ تن از مجروحان دیشب از طریق مرز خسروی به ایران منتقل و ۲۰ نفر آن‌ها در بیمارستان‌های كرمانشاه و اسلام‌آباد غرب بستری شدند و بقیه نیز به صورت سرپایی در قصرشیرین تحت درمان قرار گرفتند.
براساس آخرین اخبار تا صبح امروز، اجساد کشته‌شدگان این حمله تروریستی هنوز به ایران منتقل نشده‌ است.
زائران کاروان ایران از استان‌های كرمانشاه و همدان هستند كه صبح جمعه با ۲ دستگاه اتوبوس از مرز خسروی عازم نجف و کربلا بودند.
یک افسر پلیس عراقی به خبرگزاری فرانسه گفته که وقتی این کاروان که در مسیر شهر نجف بود به «المقدادیه» واقع در هشتاد کیلومتری شمال بغداد رسید مورد حمله قرار گرفت.
خبرگزاری فرانسه اضافه کرده که شورشیان سنی مذهب عراق، از جمله القاعده شاخه عراق، شیعیان را «مرتد و از دین برگشته» می‌دانند.
با افزایش خشونت‌های عراق در هفته‌های اخیر که آمار کشته‌شدگان را به بیش از هزار نفر رسانده، بیم آن می‌رود که این کشور به جنگ‌های فرقه‌ای در سال‌های 2006 تا 2008 بازگردد.

0 comments:

Post a Comment