• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 10, 2013

برگزاری رزمایش مشترک "شیر آماده" به وسیله ارتش آمریکا در اردن

Posted by UNITY4IRAN On 8:24 PM No comments

رادیو فرانسه: رزمایش مشترک نیروهای آمریکایی و اردنی از دیروز آغاز گردید.
در این رزمایش، ارتش آمریکا از هواپیماهای شکاری و سامانه‌های موشکی از جمله سامانه موشکی ضدموشک پاتریوت استفاده میکند. روسیه، آمریکا را متهم به گسترش درگیری‌های سوریه به کشورهای همسایه سوریه کرد.
آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که پس از انجام این رزمایش مشترک، در نظر دارد سامانه‌های موشکی پاترویت و هواپیماهای "اف 16" را برای دفاع در برابر تهدیدات احتمالی سوریه در اختیار اردن قرار دهد.
بیش از 4500 سرباز آمریکائی، 3000 سرباز اردنی، همچنین 500 سرباز انگلیسی، سعودی و دیگر کشورهای مخالف رژیم بشار اسد در این رزمایش که در 120 کیلومتری مرز اردن با سوریه انجام میگیرد، شرکت می کنند.
هواپیماهای جنگنده "اف-16" و "اف 18" آمریکایی در این رزمایش شرکت می کنند. آمریکا در این رزمایش همچنین از سامانه‌های موشکی پاترویت برای تمرین در برابر حمله احتمالی سلاح‌های شیمیایی سوریه استفاده می کند.
با این وجود، واشنگتن و امان مدعی شدند كه رزمايش مشترك نظامی دو كشور ارتباطی با بحران سوريه ندارد.
اردن از مخالفان رژیم بشار اسد حمایت می‌کند و در خاک خود صدهاهزار پناهنده سوری را پناه داده است.
سرگئی لاورف- وزیر امور خارجه روسیه، به تصمیم آمریکا مبنی بر استقرار سامانه‌های موشکی پاترویت و ارسال هواپیماهای جنگنده "اف -16" به اردن، شدیداً واکنش نشان داده است.
سرگئی لاورف اين اقدام دولت آمريكا و ساير كشورهای غربی همزمان با تشديد بحران سوريه را اقدامی تحريكآميز از سوی آنان  توصیف کرده است.  وی ارسال سلاح از سوی آمریکا به اردن را در یک منطقه آماده انفجار محکوم کرده است.
یادآور می شویم که روسیه، پیشتر از استقرار سامانه‌های موشکی پاترویت در ترکیه در جوار مرز سوریه به وسیله آمریکا، آلمان و هلند به شدت انتقاد کرده بود.

0 comments:

Post a Comment