• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 19, 2013

تعدادی از وزرا و مسئولان دولتی ۱۰۰سکه طلا پاداش گرفتند

Posted by UNITY4IRAN On 6:46 PM No comments

رادیو آلمان: سایت تابناک گزارش داده که محمود احمدی‌نژاد در روزهای پایانی دولتش، به ۱۲ تن از وزرای کابینه و مدیران قوه مجریه نشان درجه یک دولتی معادل ۱۰۰ سکه بهار آزادی اعطا کرده است.
اعطای نشان دولتی به مدیران و مسئولان قوه مجریه امری عادی و رایج است. اما بر اساس قانون، اعطای این نشانها باید به پیشنهاد وزیران در کمیسیون‌هایی که به این منظور تشکیل می‌شود بررسی شده و پس از تایید کمیسیون فرهنگی در هیأت وزیران تصویب و سپس اعطا شود.
سایت تابناک وابسته به محسن رضایی گزارش داده که هفته گذشته، شش تن از وزیران کابینه، پنج تن از مدیران و معاونان و محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور نشان درجه یک دولتی که معادل ۱۰۰ سکه طلاست، دریافت کردند.
علی نيکزاد وزير راه و شهرسازی نشان سازندگی، حميدرضا حاجی بابايی وزير آموزش و پرورش نشان تعليم و تربيت، علی اکبر صالحی وزير امور خارجه، رستم قاسمی وزير نفت، مهدی غضنفری وزير صنعت، معدن و تجارت و سيدشمس الدين حسينی وزير امور اقتصاد و دارايی نشان خدمت دریافت کردند.
سایت تابناک این پرسش را مطرح کرده که آیا پیشنهاد اعطای نشان خدمت به این وزرا از سوی خودشان مطرح شده بوده، چون قانونا وزرا باید پیشنهاد اعطای نشان به مدیران را بدهند.

تابناک همچنین آیین‌نامه دریافت نشان خدمت را منتشر کرده است. بر اساس این آیین‌نامه نشان خدمت به کسانی تعلق می‌گیرد که تلاش مستمر و صادقانه در انجام مسئولیت‌ها و ارائه خدمات داشته و یا در کمک‌رسانی به قشرهای محروم و مستضعف فعال بوده باشند.

نشان تعلیم و تربیت نیز به افرادی تعلق می‌گیرد که در توسعه و انتقال علم، دانش، فن و حرفه و طراحی و اجرای شیوه‌های ابتکاری و موفق در امر تعلیم و تربیت تلاش کرده باشند و یا در مودب کردن تعلیم گیرندگان به آداب اسلامی و اخلاق پسندیده اجتماعی تلاش چشمگیر و موفقیت آمیز داشته باشند.

بر اساس این گزارش، نشان‌های درجه یک دولتی، معادل ۱۰۰ سکه بهار آزادی، نشان‌های درجه دو، معادل ۵۰ سکه بهار آزادی و نشان‌های درجه سه، معادل ۳۰ سکه بهار آزادی هستند.

0 comments:

Post a Comment