• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 15, 2013

یورشهای وحشیانه مأموران وزارت اطلاعات به منازل مردم در کرج و دستگیری چندین نفر

Posted by UNITY4IRAN On 8:05 PM No comments

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » یورش وحشیانه و همزمان مأمورین وزارت اطلاعات ولی فقیه به چندین منزل مسکونی در کرج و دستگیری تعدادی زیادی از ساکنین.
روز پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه  در یک یورش وحشیانه و همزمان به منازل مردم در شهر کرج چندین نفر از مردم کرج دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل شدند. در میان این دستگیر شدگان تعدادی از زندانیان  سیاسی دهه ۶۰ می باشند هنوز از تعداد دقیق دستگیرشدگان خبری در دست نیست.
تا این لحظه اسامی ۵ نفر از دستگیر شدگان در یورش گسترده و همزمان بازجویان وزارت اطلاعات  مشخص شده است. که اسامی آنها به قرار زیر می باشد:
۱ـ اعظم معینی
۲-مصطفی غفلانی
۳ـ محمد معزی برادر علی معزی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ که در حال حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است.
۴ـ حمید میبدی
۵ـ الله وردی روحی از زندانیان سیاسی سابق
دستگیریها به فرماندهی یکی از مسئولین وزارت اطلاعات و ازسر بازجویان و شکنجه گران وزارت اطلاعات فردی به نام محبی صورت گرفته است. تمامی زندانیان سیاسی که دستگیر می شوند توسط این جنایتکار علیه بشریت مورد بازجویی و شکنجه قرار می گیرند.
دستگیرشدگان روز پنجشنبه اکثرا کسانی هستند که بستگان و فرزندان آنها در اشرف و لیبرتی در عراق بسر می برند.
تأکید می شود که تعداد دستگیر شدگان در کرج بیش از این می باشند که تعداد و اسامی آنها در گزارشهای بعدی به اطلاع عموم رسانده می شود.
این دستگیریها در آستانه برگزاری نمایش انتخاباتی کاندیداهای منصوب ولی فقیه صورت گرفته است. گزارشهایی نیز حاکی از چندین دستگیری در شهرهای مختلف می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورشهای وحشیانه و همزمان به منازل مسکونی و دستگیریهای گسترده توسط مأموران وزارت اطلاعات ولی فقیه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی  به دادگاه های بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۵ خرداد ۹۲ برابر با ۱۵ ژوئن ۲۰۱۳
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

0 comments:

Post a Comment