• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 11, 2013

اعتراض همسر مصطفی تاجزاده به وضعیت نامناسب سالن های ملاقات اوین

Posted by UNITY4IRAN On 10:53 AM No comments

سحام نیوز: فخرالسادات محتشمی پور در نامه ای خطاب به رییس سازمان زندان های کشور نسبت به وضعیت نامناسب بهداشتی سالن های انتظار و ملاقات زندان اوین اعتراض کرده است.
به گزارش نوروز همسر سیدمصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور دولت خاتمی که اکنون در قرنطینه زندان اوین محبوس است، در این نامه با اشاره به مشکلات پیش روی خانواده های زندانیان سیاسی آورده است: “امیدوارم حال که در کاستن از آلودگی های نفسانی آمرین و کاهش آلام روحی ما که سخت آزرده بی عدالتی هستیم از شما کاری برنمی آید در کاستن از آلودگی های محیطی که از شما به شرط اصلاح سیستم مدیریتی زندان اوین برمی آید، کوشا باشید.”
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
به نام خدا
جناب آقای غلام حسین اسماعیلی
رئیس محترم سازمان زندان های کشور
سلام علیکم
چهار سال است که همسر عزیزم فرزند مردم و میهن سید مصطفی تاجزاده در حبس غیرقانونی است و در تمام این چهارسال (پنج روز کم) من نیز مانند سایر خانواده های زندانیان سیاسی پس از کودتای ۸۸ علاوه بر تحمل درد جان سوز بی عدالتی ها شاهد تخطی از اصول اولیه اسلامی و عدول از مبانی و آداب و آئین های اصیل اسلامی و ایرانی خود در زندان های کشور هستم. سخن از بی عدالتی های عدالت خانه را با شما گفتن بی فایده است چرا که شما تنها مجری اوامرید و تصمیم گیرنده و آمر دیگرانند. این نکته ای است که به زبان آوردنش توسط شما چندان ضرورت ندارد هرچند که شما و رئیس زندان اوین نزد همسرجان ما بدین واقعیت اعتراف کرده اید که برای تحقق عدالت گم شده و قانون زیرپا گذاشته شده اختیاری ندارید!
آقای اسماعیلی عزیز
من از شما در مورد بی عدالتی های متعیّن و مجسمی که در حق خدمتگزار همیشگی مردم ایران، سید مصطفی تاجزاده زندانی خاص جمهوری اسلامی شده و می شود پرسشی ندارم چرا که نیک می دانم پاسخی برای پرسش های من ندارید. نمی خواهم ذهنتان را بیهوده درگیر مسئله ای کنم که نمی توانید در آن نقشی داشته باشید و از این رو شرمسار تاجزاده و خانواده اش هستید. در مورد زندان های شهرستان ها که بی شک در جریان فجایعی که هر روز و شب در آن ها رخ می دهد هستید، سخن نمی گویم. زندان هایی که برای اولین بار طی سال های اخیر شاهد بدعت های حقوقی ازجمله اجرای حکم زندان در تبعید برای بهترین جوانان وطن هستند. از وضعیت دیگر زندان های پایتخت نیز نمی گویم و پرسش نمی کنم بلکه می خواهم توجه شما را به این هتل پنج ستاره اوین جلب کنم که ما خانواده های زندانیان سیاسی چهار سال است که لااقل هفته ای یک بار بیرونی این عمارت قدیمی را رصد می کنیم و عزیزانمان سال هاست که در اندرونی آن زندگی می کنند و شب و روز می گذرانند.
جناب اسماعیلی
می خواهم به طور شفاف به این جانب به عنوان همسر یک زندانی سیاسی که دست برقضا زندانی در حصر بیت شریف است، بفرمایید که اگر بر اساس آموزه های دینی ما نظافت از ایمان است، مسئولیت همه این بی ایمانی ها که ما در بیرونی زندان شاهد آنیم و به یقین در حداعلای آن در اندرون زندان گریبانگیر عزیزان ماست با کیست؟
البته من به عنوان کسی که ۴۵ روز تجربه زندانی بازداشت گاه غیرقانونی دوالف سپاه بودن را دارم، کمی تا قسمتی از وضعیت اندرونی هم باخبرم ولی با توجه به این که شما مسئولیت زندان های غیرقانونی را ندارید در این مورد هم نمی توان از شما پرسش کرد.
برگردیم به بیرونی زندان و سالن انتظار ملاقات که از درب ورودی تا کریدور منتهی به طبقات بالا و طبقه بالا و بالاخره سالن ملاقات کابینی و همه کابین ها و محوطه اطراف از پله ها تا سرویس های بهداشتی و حتی نمازخانه همه سرشار از بی ایمانی است یعنی کثافت و زشتی و پلشتی!
رئیس محترم سازمان زندان های کشور
از آن جا که دیوار حاشا بلند است پیشنهاد می کنم در هرزمانی که شما تعیین می فرمایید از خبرنگاران و روزنامه نگاران مستقل داخلی، البته اگر تا بعد از روز ۲۴ خرداد وجود خارجی داشته باشند، دعوت شود که در یکی از روزهای ملاقات ما را همراهی کنند تا از نزدیک شاهد صدق ادعای ما باشند. با ما همراه شوند و پله ها و زمین های خاک آلود و پر از لکه و کثیفی، کابین های کثیف و شیشه های کدر و گوشی های تلفن آلوده و سقف های سیاه و دود گرفته که پس از مدت ها فروریختن بخشی هایی از آن در اثر ترکیدگی لوله آب در آستانه انتخابات و هم زمان با ثبت نام آقای هاشمی به طرز شتاب زده ای تعمیر شد و کیسه کچ باقی مانده زیر کابین هفتاد و چندم پس از آن و صندلی های چرکین و بعضا شکسته را از نزدیک ملاحظه کنند.
وقتی که من هر روز شنبه با همان منظره پیشین مواجه می شوم با تمام وجود آرزو می کنم که جارویی به دست گرفته و همه آن حشرات مرده را که بارها جنازه هایشان را مانند روزهای انفرادی خود شمارش کرده ام و آن باند آلوده بالای کابین هشتاد و چندم که این هفته فروافتاده بود و دستمال کاغذی های مچاله شده ای که طی روزهای گذشته اشک های ملاقات کنندگان را به خود گرفته و جامانده بود و قوطی های آب میوه و کاغذهای شکلات و دیگر تنقلاتی را، که لابد کودکان ملاقات کننده را سرگرم کرده بود تا بزرگترها بتوانند عزیزشان را بهتر ببینند و بشنوند، همراه با همه خاکروبه ها و باقی مانده های کچ های ریخته شده از سقف بروبم. و آرزو می کنم که با کمی آب و ماده شوینده صندلی های آلوده و چرکین را بشویم و با روزنامه و شیشه پاک کن امکان محدود دیدار یار را شفاف تر و فراخ تر کنم. و البته گاهی این آرزو را با حمل چند برگ روزنامه و شیشه شوی و دستمال های تمیز محقق کرده ام اما جناب رئیس اگر معلوم شود که نظافت از ایمان نیست تکلیف ما و همه کسانی که ادعای زندگی مؤمنانه دارند روشن می شود.
جناب اسماعیلی 
تصور نکنید که این ویژگی شهروندی ما یعنی پرسشگری فقط شما را ملزم به پاسخ گویی می کند. نه این طور نیست ما از صاحبان همه هتل های پنج ستاره سابق کشورمان که ستاره هایشان درست مثل ستاره های دانشجویان ارجمند این دیار به جای کاهش بی دلیل افزایش می یابد، بی آن که مزیتی و امکانی و ظرفیتی بیش فراهم آورده باشند، مشابه این پرسش ها را داریم.
ما نگرانی مان تنها برای خودمان و عزیزان مظلوم دربندمان نیست بلکه برای همکاران شما هم نگرانیم. آری نگرانی برای همکاران شما که خواهران و برادران ما هستند و هم وطنان ما هستند و در شرایطی این گونه غیربهداشتی کار می کنند و از هراس معاش قدرت اعتراض هم ندارند. همین شنبه وقتی علت غیبت یکی از همکاران شما را جویا شدم به من گفتند که دچار بیماری سرطان غدد لنفاوی شده و در بستر افتاده است. شاید این مورد خاص بی ربط با آلودگی های محیطی بوده باشد اما کاش شما برای سلامت همکاران خود از جمله مادران باردار و سربازان جوان و کودکانی که گاه مادرانشان را در محیط کار همراهی می کنند اندکی اهمیت قائل بودید.
من نکاتی بسیار بیش از آن چه در این مختصر آمد در ایام بازداشت غیرقانونی ام در بازداشت گاه غیرقانونی سپاه هم زمان با هفته سلامت برای رئیس بند دو الف نوشته و ارسال کردم و در همان یادداشت هم حقوق کارکنان زندان را در کنار زندانیان مورد توجه قرار دادم و بعید می دانم مورد توجه قرار گرفته باشد چرا که کثیف بودن محیط خود یکی از عوامل شکنجه به اصطلاح متهمین است اما این قاعده شامل حال کسانی نمی شود که پرونده شان بسته شده و به دادگاه ارسال شده و حکم در موردشان صادر شده و دوران اجرای حکمشان را می گذرانند، و قرار نیست اعتراف جدیدی بکنند و حظّی به بازجوها برسانند.
رئیس محترم سازمان زندان های کشور
این مختصر از باب تذکر به شما بود و امر به معروف و نهی از منکر و امیدوارم حال که در کاستن از آلودگی های نفسانی آمرین و کاهش آلام روحی ما که سخت آزرده بی عدالتی هستیم از شما کاری برنمی آید در کاستن از آلودگی های محیطی که از شما به شرط اصلاح سیستم مدیریتی زندان اوین برمی آید، کوشا باشید.
با آرزوی توفیق
فخرالسادات محتشمی پور
همسر آزاده دربند زندانی بیت شریف که سی و یک ماه تمام از روزه داری اعتراضی اش به اقدامات غیرقانونی اعمال شده علیه او می گذرد.
۲۰/۳/۱۳۹۲

0 comments:

Post a Comment