• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 2, 2013

سه قهرمانی در یک فصل؛ رکورد تازه بایرن مونیخ در بوندس‌لیگا

Posted by UNITY4IRAN On 10:57 AM No comments

رادیو آلمان: پرافتخارترین باشگاه آلمان برگ دیگری بر دفتر افتخارات خود افزود. بایرن مونیخ در جام حذفی هم قهرمان شد و نخستین باشگاه آلمانی لقب گرفت که موفق می‌شود در یک فصل هم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شود و هم بر قله اروپا بایستد.
پایانی خوش‌تر از این نمی‌توانست برای یوپ هاینکس، سرمربی تیم بایرن مونیخ آلمان رقم بخورد. مسن‌ترین سرمربی بوندس‌لیگا در آخرین تجربه مربی‌گری تنها افتخار باقیمانده را هم به کارنامه خود افزود.
یوپ هاینکس پیش از این به‌عنوان سرمربی هرگز جام حذفی آلمان را در آغوش نگرفته بود. این "ناکامی" شامگاه شنبه (اول ژوئیه/ ۱۱ خرداد) و در آخرین مسابقه‌ای که او روی نیمکت سرمربی‌گری بایرن مونیخ نشست، پایان یافت.
بایرن مونیخ موفق شد در فینال جام حذفی آلمان اشتوتگارت را در ورزشگاه المپیک برلین با حساب ۳ بر ۲ از پیش رو بردارد. این شانزدهمین قهرمانی بایرن در جام حذفی است. این باشگاه از این نظر هم رکورددار است. 
گل‌های مونیخ توسط توماس مولر (دقیقه ۳۸) و ماریو گومز (۴۸ و ۶۱) به ثمر رسیدند. گومز، در فینال لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا نیمکت‌نشین بود؛ دیداری که در آن شاگردان یوپ هاینکس شامگاه ۴ خرداد بوروسیا دورتموند را در ورزشگاه ومبلی لندن ۲ بر یک شکست داده بودند. یوپ هاینکس در سال ۱۹۹۸ نیز رئال مادرید اسپانیا را به قهرمانی چمپینزلیگ رسانده بود. 
گل‌های اشتوتگارت را هم هارنیک در دقایق ۷۱ و ۸۰ به ثمر رساند. این تیم بازی را تهاجمی آغاز کرد. اما در ادامه و به‌ویژه پس از گل توماس مولر وزن مونیخ در میدان بیشتر و بیشتر شد. بازگشت دیرهنگام اشتوتگارت برای جبران نتیجه هم در نهایت کمکی به شاگردان برونو لابادیا نکرد.
پیروزی شامگاه ۱۱ خرداد نه‌تنها دفتر افتخارات سرمربی بایرن مونیخ را کامل کرد، بلکه برگ زرین دیگری بر کارنامه باشگاه افزود. این نخستین بار در تاریخ بوندس‌لیگاست که یک تیم در یک فصل هر سه جام را به خانه می‌برد؛ قهرمانی در لیگ برتر، تصاحب جام حذفی و قهرمانی در اروپا.
بایرن مونیخ چندی پیش و در پایان یک فصل درخشش خیره‌کننده، با اختلاف ۲۵ امتیاز در بوندس‌لیگا اول شد و به دو فصل قهرمانی بوروسیا دورتموند در لیگ برتر آلمان پایان داد.

0 comments:

Post a Comment