• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 3, 2013

دولت سوریه درخواست ارسال کمک به شهر قصیر را رد کرد

Posted by UNITY4IRAN On 10:24 AM No comments

رادیو آلمان: ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد، سوریه قصد اعلام آتش‌بس در شهر قصیر را ندارد و به نبرد با شورشیان مخالف دولت ادامه خواهد داد. معلم گفت اجازه ورود نیروهای صلیب سرخ به قصیر داده نخواهد شد.
دولت سوریه درخواست برای ارسال کمک‌های بشردوستانه‌ی صلیب سرخ به شهر قصیر را رد کرد.
ولید معلم، وزیر خارجه سوریه شامگاه دوشنبه (۳ ژوئن/۱۳ خرداد) در گفت‌وگویی با تلویزیون دولتی سوریه ضمن اعلام این خبر تاکید کرد، اجازه ارسال کمک‌های بشردوستانه به شهر قصیر تا پایان درگیری‌ها با شورشیان مخالف دولت در این شهر صادر نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، ولید معلم یکشنبه شب، (۲ ژوئن) در گفت‌وگویی تلفنی با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، در همین ارتباط ابراز داشت: «دولت سوریه اجازه ورود نیروهای امدادرسان صلیب سرخ را صادر خواهد کرد، اما باید ابتدا نبرد نظامی در این شهر خاتمه یابد.»
این در حالی است که گفته می‌شود صدها زخمی در شهر قصیر در نزدیکی مرز لبنان و سوریه گرفتار شده‌اند و شدیداَ نیازمند کمک‌های پزشکی و دارویی هستند. ۳۰ هزار غیرنظامی مستقر در شهر قصیر نیز راهی برای خروج از شهر ندارند.
سازمان ملل متحد روز شنبه (اول ژوئن)، از طرف‌های درگیری در شهر قصیر خواست هرچه سریع‌تر اعلام آتش بس کنند و به نبرد با یکدیگر خاتمه دهند.
طبق گفته‌ی ناوی پیلای‌، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بیش از ۱۵۰۰ تن زخمی در قصیر منتظر ارسال دارو، مواد غذایی و آب آشامیدنی هستند.

0 comments:

Post a Comment