• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 12, 2013

دیدگاه انتخاباتی عیسی سحرخیز از زبان فرزندش

Posted by UNITY4IRAN On 8:13 PM No comments

سحام نیوز: مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و فعال سیاسی در بند؛ در یادداشتی که در فیس بوک خود منتشر کرده به تشریح دیدگاه پدرش در خصوص انتخابات پرداخته است.
به گزارش سحام، فرزند این عضو ستاد مهدی کروبی در انتخابات پیشین در این رابطه می نویسد: “نسبت به شناختی که از عیسی سحرخیز پدرم دارم میتوانم بگویم که رای او هم یک ”نه” به خامنه ای و سیاست های او، و یک “آری” به ایران، اتحاد و آزادی است.
حالا که خرد جمعی به این نتیجه رسیده که این بار هم باید رای دهیم، میدانم که عیسی سحرخیز هم با این شرط که این بار، آخرین باری باشد که به این طریق وارد کارزار انتخاباتی میشویم، و در صورت شکست و خوانده نشدن رای ها و تقلب انتخاباتی به دنبال راه های دیگر برای مقابله با خامنه ای باشیم، رای خواهد داد. میدانم که عیسی سحرخیز نظرش بر آن است که این بار، یک آزمون فصل الخطاب برای تمامی کسانی است که گمان دارند از راه انتخابات و رای دادن در نظام ولایت فقیه آقای خامنه ای میتوان به آزادی رسید.
دوستانی که پس از تحریم انتخابات ۸۴، از تحریم پشیمان شده بودند، میتوانند به تحریمی های امروز کمک کنند تا در این آزمون فصل الخطاب همگی شرکت کنیم تا تکلیف مان زودتر مشخص شود.”
عیسی سحرخیز، مدیرمسئول روزنامه توقیف شده “اخبار اقتصاد” و ماهنامه توقیف شده “آفتاب” بوده است. اخبار اقتصاد جزو همان دوره ی بود که به دستور رهبری روزنامه ها به صورت فله ای توقیف شدند.
این مشاور مطبوعاتی مهدی کروبی در انتخابات ۸۸، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به سه سال حبس محکوم شده بود، اما در تاریخ ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۰ امسال طی حکمی به دو سال حبس دیگر به دلیل فعالیت‌های مطبوعاتی سابقش و در مجموع به ۵ سال زندان محکوم شد.
لذا وی اکنون در حال سپری کردن، محکومت مربوط به فعالیت های مطبوعاتی اش است.
عیسی سحرخیز به‌عنوان مدیر کل مطبوعات داخلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دولت خاتمی مشغول به کار شد. از دوران مدیریت وی بر این نهاد، به عنوان بهار مطبوعات یاد می کنند.
در سال ۱۳۷۸ قوه قضائیه به دلیل ارائه مجوز انتشار به روزنامه«زن» که در محاق توقیف قرار داشت اعلام جرم کرد و وی به همین دلیل از سمت مدیرکلی مطبوعات داخلی وزارت ارشاد استعفا داد. در همین رابطه او در سال ۱۳۸۲ محاکمه، و به یک سال محرومیت از اشتغال در مناصب دولتی محکوم شد.
وی همچنین از بنیانگذاران انجمن دفاع از آزادی مطبوعات ایران بوده است.

0 comments:

Post a Comment