• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 24, 2013

اسنودن از اکوادور تقاضای پناهندگی کرد، واشنگتن خواهان استرداد او از روسیه شد

Posted by UNITY4IRAN On 11:47 AM No comments

رادیو فرانسه: در حالیکه ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه جمع آوری اطلاعات شهروندان از سوی سازمان امنیت ملی آمریکا از اکوادور تقاضای پناهندگی کرده است، دولت آمریکا امروز دوشنبه از روسیه خواست او را به آمریکا مسترد کند.
خبرگزاری رویترز گزارش داد سخنگوی اداره امنیت ملی آمریکا گفته است این کشور از روسیه تقاضا کرده است با استفاده از « تمام گزینه های ممکن برای استرداد ادوارد اسنودن» به آمریکا اقدام کند.
بعد از آنکه ادوارد اسنودن اداره امنیت ملی آمریکا رابه جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی و حتی خارجی از طریق برنامه "پرایزم" متهم کرد، آمریکا وی را به سرقت، جاسوسی و افشای اسناد محرمانه متهم کرده است.
ادوارد اسنودن هنگام انتشار این اطلاعات از طریق رسانه ها، در هنگ کنگ بسر می برد و بعد آز انکه آمریکا از دولت هنگ کنگ تقاضای استرداد او را کرد، روز یکشنبه گذشته به روسیه رفت.
گفته میشود مقصد نهایی ادوارد اسنودن کشور اکوادور است که وی تقاضای پناهندگی به آن را داده است.
وزارت خارجه اکوادور اعلام کرده است تقاضای اسنودن را تحت بررسی دارد.
آخرین گزارشها از مسکو حاکی از آن است که مقامات روسیه گفته اند دلیلی برای بازداشت ادوارد اسنودن در دست ندارند و احتمال دارد او امروز مسکو را ترک کند.
ادوارد اسنودن را در سفر های کنونی او سارا هریسون، یک وکیل مدافع از شبکه اینترنتی"ویکی لیکس" مربوط به ژولیان آسانژ همراهی می کند.
ژولیان آسانژ در رابطه با قضیه ویکی لیکس، به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است.

0 comments:

Post a Comment