• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 7, 2013

بیانیه محکم ارتش لبنان علیه گروه‌های طرفدار و مخالف بشار اسد در لبنان

Posted by UNITY4IRAN On 3:22 PM No comments

رادیو فرانسه: ارتش لبنان امروز با صدور بیانیه ای علیه توطئه‌هایی که تلاش می کنند آتش جنگ در سوریه را به لبنان بکشانند و این کشور را طعمه یک جنگ بیهوده و ناخواسته کنند هشدار داد و اعلام کرد که با شدت و قدرت این توطئه ها را سرکوب خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که فرماندهی ارتش لبنان طی ماه های اخیر در برابر تمامی تلاش هایی که خواستار کشیدن در گیری های سوریه به خاک لبنان هستند و میخواهند که لبنان مبدل به پشت جبهه جنگ داخلی سوریه گردد، با صبر و تدبیر، اما قاطعیت اقدام کرده است. در ادامه بیانیه فرماندهی ارتش لبنان آمده است که طی چند روز برخی گروه ها از وجود شکاف سیاسی موجود در لبنان سوءاستفاده کرده و مصمم هستند که در گیری های سوریه را به خاک لبنان کشانده و امنیت کشور را دچار چالش نمایند.
فرماندهی ارتش لبنان در این بیانیه از گروه خاصی نام نبرده، اما اعلام کرده که در برابر زور و سلاح ارتش با قدرت واکنش نشان خواهد داد.
یاد آور می شویم با آغاز درگیری ها در سوریه شکاف بین نیروهای حزب الله که از رژیم بشار اسد حمایت کرده و شبه نظامیان آن در درگیری های اخیر دوشادوش ارتش سوریه حاضر بوده اند از یک سوی، و طرفداران شورشیان سوریه که شدیداً با رژیم بشار اسد مخالف هستند بالا گرفته است.
شرکت شبه نظامیان حزب الله در کنار نیروهای سوریه که علیه مخالفان می جنگند، نه تنها با مخالفت شدید برخی از رهبران اهل تسنن در لبنان و مصر روبرو گردید است، بلکه خشم برخی از رهبران مذهبی در کشورهای عربی بنیاد گرا مانند عربستان سعودی را نیز بر انگیخته است.
در چنین شرایطی، شيخ عبدالعزيز بن عبدالله بن محمد آل الشيخ، مفتی اعظم عربستان طی سخنانی از اتخاذ موضع شیخ یوسف قرضاوی در قبال حزب الله لبنان حمایت کرده و خواستار مقابله با حزب الله لبنان شده است.
یادآور می شویم که یوسف قرضاوی چند روز پیش در سخنانی خصمانه، حزب الله لبنان را به عنوان حزب شیطان توصیف کرده بود.
ارتش لبنان امروز با صدور بیانیه ای علیه توطئه هایی که تلاش می کنند آتش جنگ در سوریه را به لبنان بکشانند و این کشور را طعمه یک جنگ بیهوده و ناخواسته کنند هشدار داد و اعلام کرد که با شدت و قدرت این توطئه ها را سرکوب خواهد کرد.

0 comments:

Post a Comment