به گزارش تلویزیون العربیه ژنرال ادریس این اظهارات را هنگام تشکیل جلسه فرماندهان برجسته گردان ها و تیپ های ارتش آزاد سوریه در آنکارا بیان کرده است.
فرماندهان گردان ها و تیپ های ارتش آزاد سوریه که در داخل این کشور علیه نیروهای اسد می جنگند پس از دریافت اسلحه پیشرفته  به منظور هماهنگی بیشتر بین نیروهایشان برای مرحله جدید جلسه ای را به ریاست ژنرال ادریس در  ترکیه تشکیل دادند.
در همین حال لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه اظهار داشته که پاریس مصمم است  قبل از هرچیز در باره ارسال اسلحه واینکه این اسلحه به دست چه کسانی خواهد افتاد، با مخالفان سوری گفت و گو کند.

وی تاکید کرده  که بازپس گیری القصیر توسط نیروهای بشار اسد و همپیمانانش به معنی پیروزی نهایی آنها علیه مخالفان تلقی نمی شود.

این در حالی است که هفته گذشته مجلس سنای آمریکا تحویل اسلحه به مخالفان سوریه را تصویب کرد.

 مجلس سنای آمریکا پس از کشمکش های فراوان بلاخره طرح قانونی ارسال اسلحه برای اپوزیسیون سوریه را با 15 رای موافق و 3 رای مخالف به تصویب رساند.

در این طرح ارائه شده که توسط "رابرت منندس" رئیس کمیته روابط بین المللی مجلس سنای آمریکا پیشنهاد شده است که گروه های مخالفان سوری که حقوق بشر را محترم می شمارند و با شبکه های تروریستی مثل القاعده در ارتباط نیستند، اسلحه تحویل داده شود.

گفتنی است که تا این لحظه ایالات متحده آمریکا از دادن اسلحه به مخالفان سوری خودداری کرده است.