• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 27, 2013

ابراز امیدواری عارف به پایان حصر و آزادی زندانیان سیاسی

Posted by UNITY4IRAN On 2:34 PM No comments

محمدرضا عارف، ضمن تمجید از مهندس بازرگان و آیت الله طالقانی ابراز امیدواری کرد مسئله حصر رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی هر چه زودتر حل شود.
به گزارش تسنیم، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در دیدار تعدادی از فعالان احزاب اصلاح‌طلب و نواندیشان دینی ابراز امیدواری کرد که روحانی با تفاهم و همراه شدن با جریان‌هایی که تاثیرگذار هستند، مساله زندانیان سیاسی را حل کند. وی در عین حال تاکید کرد که باید به رئیس جمهور منتخب برای حل این مساله فرصت داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جایگاه و نقش مرحوم مهدی بازرگان، نخست وزیر فقید در دولت موقت و آیت‌الله سید محمود طالقانی، از بنیانگذاران نهضت آزادی ایران گفت: مهندس بازرگان و آیت‌الله طالقانی جزو افتخارات کشور ما محسوب می‌شوند و از افتخارات من بود که در دانشکده‌ای درس خواندم که مهندس بارزگان رئیس آن بود.
عارف در ادامه با اشاره به مساله زندانیان سیاسی که از جمله دغدغه‌های حاضران در جلسه بود، افزود: امیدواریم که مساله حصر و زندانیانی‌ که بخشی از آن هیچ توجیهی ندارد حل شود.
وی گناه برخی از افرادی که بازداشت شده‌اند را تنها وفاداری به ارزش‌ها، انقلاب و دلسوزی برای نظام دانست و ادامه داد: محدودیت‌هایی که برای برخی فعالان سیاسی ایجاد شده است، به خاطر کج سلیقگی و تنگ‌نظری‌ است و امیدوارم با توجه به فضای صمیمیتی که ایجاد شده است، به تدریج این مسائل حل شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید به آقای روحانی فرصت داد که با پشتوانه قوی که ایجاد شده، بتواند با تفاهم و همراه شدن با جریان‌هایی که تاثیرگذار هستند، این مساله را به خوبی حل کند.
عارف با اشاره به نقش و جایگاه اساتید دانشگاه افزود: باید افرادی مانند غلامعباس توسلی جزو افتخارات باشند نه اینکه دنبال بهانه بگردیم که وی درس ندهد و مقاله ننویسد. با این کار خودمان را محروم می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جهوری، مساله پیروزی مردم را یک سرمایه اجتماعی دانست و افزود: در جشن‌های مردمی به هیچکس توهینی نشد و مردم با همراهی نیروی انتظامی به شادمانی پرداختند و بلوغ سیاسی خودشان را نشان داده‌اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: بحثی که همواره مطرح کرده‌ام این است که اگر نمی‌توانیم درآمد ملی داشته باشیم هزینه ملی را افزایش ندهیم و این بار هزینه ملی را کاهش دادیم و امیدوارم این الگویی برای انتخابات آینده باشد.

0 comments:

Post a Comment