• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 25, 2013

هفت سال زندان برای برلوسکونی به جرم رابطه جنسی غیرقانونی

Posted by UNITY4IRAN On 12:20 PM No comments

یورونیوز: سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق و سیاستمدار قدرتمند ایتالیا به دلیل رابطه جنسی با دختری کمتر از سن قانونی برای سکس، به هفت سال زندان محکوم شد.
قاضی دادگاه در اقدامی نادر مجازات آقای برلوسکونی را یک سال بیش از آن چه دادستان درخواست کرده بود تعیین کرد. نخست وزیر سابق ایتالیا همچنین به محرومیت مادام العمر از مشاغل دولتی محکوم شد.
آقای برلوسکونی 76 ساله متهم شده بود که با یک دختر مراکشی تبار که به «روبی دلربا» مشهور است در زمانی که او هفده ساله بود سکس داشت و برای این رابطه جنسی پول پرداخت کرده بود. او همچنین متهم است که با تحت فشار گذاشتن پلیس برای آزاد کردن این دختر از بازداشت، از قدرت خود سوء استفاده کرده بود.
آقای برلوسکونی و این دختر پرداخت و دریافت پول برای سکس را رد کرده اند و آقای برلوسکونی گفته بود که می خواست با آزاد کردن روبی، به حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر لطف کند. چرا که در آن زمان فکر می کرد روبی نوه او است.
این حکم با استقبال گروهی از مخالفان سیلویو برلوسکونی مواجه شد که در زمان اعلام حکم در بیرون ساختمان دادگاه تجمع کرده بودند.
وکیل مدافع آقای برلوسکونی حکم دادگاه را «غیر قابل باور» خواند و گفت: «این حکمی سیاسی یا غیر سیاسی نیست بلکه حکمی ماورای واقعیت است و هیچ ربطی به شواهد ارائه شده ندارد. من البته منتظر چنین حکمی بودم و حتی انتظار داشتم که حکمی بیشتر از آن چه دادستان تقاضا کرده بود صادر شود.»
آقای برلوسکونی همزمان در چندین پرونده قضایی درگیر است. حدود یک ماه و نیم قبل دادگاه تجدید نظر در میلان حکم چهار سال زندان و پنج سال محرومیت از مشاغل دولتی را که به دلیل تخلفهای مالیاتی صادر شده بود تایید کرد. هر چند مجازات چهار سال زندان به دلیل سن بالای آقای برلوسکونی به یک سال کاهش یافته بود.
البته انتظار نمی رود که این حکم به این زودیها اجرا شود. چرا که این حکم باید در روندی طولانی و در چندین مرحله در دادگاه های تجدید نظر تایید شود. از طرفی سن بالای آقای برلوسکونی ممکن است به تخفیف این مجازات منجر شود.

0 comments:

Post a Comment