• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 17, 2013

بحران سوریه دستور کار اصلی نشست گروه هشت

Posted by UNITY4IRAN On 12:43 PM No comments

یورونیوز: دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا به عنوان میزبان سی و نهمین نشست رهبران هشت کشور صنعتی جهان، موسوم به گروه ۸، وارد ایرلند شمالی شد.
آقای کامرون ضمن خیر مقدم گفتن به رهبران کشورهای صنعتی جهان، درباره دستور کار این نشست گفت: « قسمتی از برنامه کاری ما برای کمک به رشد کشورهای در حال توسعه و نیز توسعه یافته است.»
بحران سوریه و جنگ داخلی طولانی مدت در این کشور موضوع اصلی گفتگوها میان رهبران گروه ۸ است.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که اخیرا کاربرد سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه را تائید کرده است، باید بتواند همتای روس خود را برای اتخاذ تصمیمی مشترک برای پایان دادن به خونریزی ها در این کشور قانع کند.
دولت روسیه که یکی از مخالفان سرسخت مداخله خارجی در بحران سوریه است، تاکنون از دولت بشار اسد در برابر شورشیان مسلح حمایت کرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دیروز پس از دیدار با دیوید کامرون در لندن، گروهی از شورشیان سوریه را «آدمخوار» توصیف کرد و خواستار عدم ارسال سلاح برای آنان شد.
ختلاف نظر میان آمریکا و روسیه بر سر بحران سوریه با استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در اردن و تصمیم واشنگنتن بر ارسال گسترده تر سلاح برای مخالفان دولت دمشق، عمیق تر شده است.
پس از بحران سوریه، گسترش تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا، مهمترین دستور کار این اجلاس خواهد بود.
سی و نهمین اجلاس رهبران هشت کشور صنعتی جهان از ساعت سه بعد از ظهر دوشنبه، در محل ساختمان سابق ارتش جمهوریخواه ایرلند در شهر کوچک انیسکیلن در منطقه لاخ اِرن (LOUGH ERNE) برگزار می شود.
امنیت این نشست را بیش از ۸ هزار نیروی پلیس تامین می کنند.

0 comments:

Post a Comment