• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 4, 2013

احضار کاردار سفارت قطر به وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

Posted by UNITY4IRAN On 10:00 AM No comments

العربیه: به دنبال اعلام متلاشی کردن یک هسته جاسوسی توسط وزارت اطلاعات ایران، که در آن اشاره شده بود که اعضای این شبکه توسط یک کشور مرتجع عربی (بدون ذکر نام آن کشور) حمایت می شدند، عصر روز یکشنبه، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی کاردار سفارت کشور قطر را در غیاب سفیر این کشور از تهران، به این وزارتخانه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی را به وی ابلاغ کرد تا او مراتب اعتراض حکومت جمهوری اسلامی را به مقامات کشورش برساند.
العربیه به نقل از باشگاه خبرنگاران ایران که این خبر را مخابره کرد گزارش می دهد: براساس این گزارش به نظر می رسد این احضار به دنبال اطلاعیه دیروز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته باشد.
گفتنی است روز گذشته وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای از از کشف شبکه خرابکاری وابسته به دشمنان خبر داده بود.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "سرشبکه این گروه از چند سال پیش به استخدام سازمان جاسوسی یکی از وابسته ‌ترین و مرتجع ‌ترین کشورهای عربی منطقه درآمده بود. کشوری که در هیچیک از ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی، اطلاعاتی و فرهنگی، قابلیت کوچکترین هماوردی با ایران مستقل و مقتدر و همیشه سرافراز را نداشته و از ابتدا قابل پیش بینی بود که به نیابت از کارفرمایان غربی – صهیونیستیِ حاکمانش، پا به این عرصه‌ی خطرناک گذاشته است، بویژه آنکه در سال‌های اخیر، روز به روز وابستگی‌های آن کشور به رژیم صهیونیستی آشکارتر و حضور رژیم جعلی اشغالگر در این کشور، گسترده تر و همه جانبه‌تر شده است".
حال که تا حدی معلوم شد منظور وزارت اطلاعات ایران از کشور مرتجع و وابسته عربی، کشور قطر بوده است، واکنشی تاکنون از سوی کشور قطر مخابره نشده است.

0 comments:

Post a Comment