• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

ده‌ها کشته و مجروح در انفجار انتحاری در پاکستان

Posted by UNITY4IRAN On 6:32 PM No comments

رادیو فرانسه: انفجار یک بمب در مسجدی در پاکستان به کشته شدن ١٤ نفر و مجروح شدن ٢٥ نفر انجامید. این مسجد دریک منطقه شیعه‌نشینی در نزدیکی پیشاور پاکستان واقع بوده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در نتیجه انفجار بمبی به دلیل یک حمله انتحاری در مسجدی در منطقه شیعه‌نشین پاکستان، در نزدیکی شهر پیشاور، ١٤ نفر کشته و ٢٥ نفر زخمی شدند.
شفیع‌الله، یکی از نیروهای پلیس پیشاور که در هنگام حادثه در محل حاضر بوده، با اعلام این خبر گفت که فرد انتحارکننده از کنار نیروهای پلیس که مقابل مسجد بوده‌اند گذشته، وارد سالن نمازگزاران شده و در حالی که مردم خود را برای نماز آماده می‌کرده‌اند بمب را منفجر کرده است.
مسجد و ساختمان‌های مجاور آن، از جمله یک مدرسه در منطقه شیعه‌نشینی در مرز شهر پیشاور واقع بودند؛ این شهر در شمال غربی پاکستان واقع شده و تاکنون شاهد حملات بسیاری علیه شیعیان این شهر بوده است.
آمار تعداد قربانیان حادثه امروز از سوی دو مقام پلیس دیگر نیز تأیید شده است.
اندکی پس از این حمله انتحاری، جمیل شاه، یک مقام بیمارستان عمومی پیشاور نیز اعلام کرد که ٦ جسد و ٢٦ زخمی به این بیمارستان منتقل شده‌اند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را نپذیرفته است.
هفته گذشته نیز در جریان دو حمله انتحاری حدود ٢٥ نفر در شهر کویته، در جنوب غربی پاکستان کشته شدند. مسئولیت این حملات را لشکر جنگوی، گروهی از تندروهای سنی این کشور که از سوی القاعده حمایت می‌شوند برعهده گرفته بودند.
این گروه تاکنون حملات بسیاری را علیه اقلیت شیعه پاکستان انجام داده است.

0 comments:

Post a Comment