• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 11, 2013

نگرانی از عدم حضور گسترده جوانان در انتخابات و دادن وعده‌های غیرعملی

Posted by UNITY4IRAN On 11:47 AM No comments

شهرزادنیوز: نگرانی از عدم حضور مردم، به ویژه جوانان، در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری برخی کاندیداها را به دادن وعده‌های غیر عملی واداشته است. از جمله این وعده‌ها حذف سربازی و جهیزیه 23 میلیونی و ایجاد نهضت ازدواج و اشتغال یک میلیونی است.
اما این وعده ها گویا مؤثر نبوده و به گفته امان الله قرایی، جامعه شناس، در گفتگو با ایسنا، کاندیداهای ریاست جمهوری در زمینه نشاط و شادی و آزادی جوانان وعده‌های زیادی می‌دهند و قصد اجرایی کردن آنها را هم دارند؛ ولی موانعی بر سر راه آنهاست که اجازه عملی شدن آن را نمی‌دهند‌، مسئولین باید بدانند جوانان اساس و اصل مملکت هستند و می بایست در پی جلب اعتماد آن باشند.
وی افزود که کاندیداها برای از بین بردن یأس و ناامیدی و جلب اعتماد جوانان، باید برنامه ارائه می‌کردند؛ صرفا با وعده‌ها و ارائه عدد و رقم‌های مختلف نمی‌توان نظر مردم را جلب کرد. انتخابات گذشته نشان داد که کاندیداها نمی‌توانند به تمامی وعده‌های خود جامه عمل بپوشانند، زیرا برخی موانع و عوامل اجازه عملی شدن آنها را نمی‌دهند. چشم‌اندازی که مشاهده می‌کنیم حاکی از عدم تحقق وعده‌های برخی کاندیداهاست.
وی با اشاره به وعده کاندیداها در باره برابری زن و مرد، افزود: وعده برابر به زن و مرد می‌دهیم، اما حتی در کتاب‌های درسی‌مان نیز مطالبی است که حاکی از نابرابری زن و مرد است، بنابراین نگاه خانه‌دار بودن به زنان ظلم است.
نگرانی از سردی انتخابات تا جایی است که احمد علم الهدی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد، تهدید کرده: کسانی که رأی ندهند، به جهنم می روند!
ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید قم، نیز با صدور فتوایی از مردم خواسته در انتخابات شرکت کنند «ولو اینکه رأی سفید بدهند.» وی تأکید کرده است که عدم شرکت در انتخابات «سبب می‌شود عده‌ شرکت‌کنندگان کاسته شود و آسیب به نظام و کشور وارد شود.»

0 comments:

Post a Comment