• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 5, 2013

مامور اطلاعات زندان گوهردشت؛ اشتباه کردیم اعدامت نکردیم

Posted by UNITY4IRAN On 3:24 AM No comments

روزگذشته ماموران اطلاعات زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) با احضار خالد حردانی زندانی سیاسی امنیتی بند ویژه امنیتی این زندان به دفتر اطلاعات زندان، ضمن بازجویی دو ساعته وی را تهدید به مرگ کردند.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، روز دوشنبه سیزدهم خردادماه، ماموران امنیتی و اطلاعاتی زندان رجایی شهر کرج، با احضار خالد حردانی زندانی سیاسی امنیتی بند ویژه امنیتی این زندان به دفتر اطلاعات این زندان اقدام به بازجویی دو ساعته از وی و انتساب اتهام واهی «توهین به رهبری» کردند.
بازجویان با بیان اینکه «شنیده ایم که در زندان به رهبری توهین می کنی» ضمن این بازجویی دو ساعته سعی در زمینه سازی برای ایجاد پرونده ای جدید برای این زندانی داشتند. این در حالی است که آقای حردانی هم اکنون نیز پرونده ای مفتوح با اتهام مشابه در دادگاه انقلاب شهر کرج دارد.
بازجویان دفتر اطلاعات زندان رجایی شهر همچنین با تهدید این زندانی که به علت فشار عصبی و افت فشار خون در وضعیت مناسبی قرار نداشت گفتند که «اشتباه کردیم حکم اعدامت را شکستیم و در همان ابتدا باید اعدامت می کردیم».
در جریان این بازجویی دو ساعته که عصر روز گذشته صورت گرفت تمامی اتهامات مطروحه از جانب بازجویان دفتر اطلاعات این زندان از جمله «توهین به رهبری» و «ارتباط با خارج از کشور» از سوی این زندانی رد شد.
خالد حردانی در سال 79 به اتهام اخلال در امنیت پرواز به اعدام محکوم گردید که این حکم پس از اعتراض وکلا و خانوده اش نسبت به روند محاکمه، لغو و به حبس ابد کاهش یافت. وی سپس به اتهام فعالیت سیاسی در زندان، با پرونده سازی دستگاه های امنیتی به هفت سال زندان جداگانه و شش سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شد و هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج می باشد.

0 comments:

Post a Comment