• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 18, 2013

تایید حکم اعدام سه زندانی در زندان بندرعباس

Posted by UNITY4IRAN On 7:13 PM No comments

حکم اعدام سه زندانی محبوس در زندان مرکزی بندرعباس که به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر به اعدام محکوم شده بودند، در دیوان عالی کشور به تایید رسید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دیوان عالی کشور بتازگی حکم اعدام سه زندانی محبوس در زندان مرکزی بندرعباس به نام‌های "نجات طهماسبی"، "سعید وکیلی" و "پیمان جعفرپور" را به تایید رسانده و ایشان در آستانه اجرای حکم قرار گرفته اند.
نجات طهماسبی ۲۸ ساله، ۴ سال پیش بازداشت و به اتهام حمل و نگهداری ۱۶۰ گرم ماده محرک شیشه به اعدام محکوم شد.
هم چنین سعید وکیلی ۴۴ ساله دارای زن و فرزند که از ۱۶ ماه پیش تاکنون در زندان به سر می برد، به اتهام حمل و نگهداری ۱۰۰ گرم شیشه به اعدام محکوم شده است.
پیمان جعفرپور ۳۱ ساله نیز که ۱۴ ماه قبل دستگیر شد، به اتهام حمل و نگهداری ۱۸۵ گرم هروئین از سوی دستگاه قضایی به اعدام محکوم شده است.
یکی از نزدیکان این افراد به گزارشگر هرانا گفته است که حکم این سه تن در حالی در دیوان عالی کشور به تایید رسیده و هر لحظه امکان اجرای آن وجود دارد که، مواد مخدر مکشوفه از هر سه نفر تنها برای مصرف شخصی بوده و هیچ کدام حتی با اتهام خرید و فروش و یا قاچاق مواد مخدر روبرو نشده اند.
وی همچنین ادامه داد: " حکم اعدام علیرضا قریشی‌زاده ۳۸ ساله که به اتهام حمل و نگهداری ۶۰ گرم هروئین (جهت مصرف شخصی) به اعدام محکوم شده بود، پس از ۱۴ سال زندان به حبس ابد تقلیل یافت."
گفتنی است، زندان مرکزی بندر عباس در حال حاضر بیش از ۳۸۰۰ نفر زندانی دارد که ۵۰۰ نفر از ایشان در زیر حکم اعدام بسر می‌برند.

0 comments:

Post a Comment