• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 3, 2013

وزارت اطلاعات: اعضای یک شبکه خرابکاری بازداشت شدند

Posted by UNITY4IRAN On 12:30 AM No comments

رادیو آلمان: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌‌ای از دستگیری یک "شبکه خرابکاری" در ایران خبر داد.
در بیانیه آمده که اعضای این گروه قصد انجام "اقدامات خرابکارانه" در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را داشتند.
خبرگزاری مهر روز یکشنبه (۱۲ خرداد/۲ ژوئن) بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را در مورد بازداشت یک "شبکه خرابکاری" منتشر کرده است.
در این بیانیه آمده است که " سرشبکه این گروه از چندسال پیش به استخدام سازمان جاسوسی یکی از وابسته‌ترین و مرتجع‌ترین کشورهای عربی منطقه درآمده بود."
در بیانیه وزارت اطلاعات به "شناسایی و بازداشت این تیم تروریستی" و همچنین "کشف انبارهای تسلیحاتی آنان" اشاره شده است.
وزارت اطلاعات از انتشار یا بهره‌برداری بنا به اقتضاء "اسامی، تصاویر و فیلم‌های گرفته شده از افسران اطلاعاتی بیگانه و سایر اسناد خیانت تیم تروریستی و خباثت کشورهای دخیل در این پرونده" خبر داده است. 
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تعداد اعضای این گروه را ۱۲ نفر اعلام کرده است که قصد داشتند در روز انجام انتخابات ریاست جمهوری (۲۴ خرداد/ ۱۴ ژوئن) در ایران دست به عملیات خرابکارنه بزنند.
در این بیانیه ذکر شده که متهم اصلی ِ دستگیر شده توسط سازمان امنیت و اطلاعات اسرائیل، موساد، آموزش دیده است.
پیش از این دادستانی تهران خبر "اعدام دو متهم به جاسوسی برای سرویس‌‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا" را منتشر کرده بود.
کوروش احمدی و محمد حیدری یکشنبه ۲۹ اردیبهشت اعدام شدند. دادستانی تهران پس از اعدام این دو نفر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «محمد حیدری اطلاعاتی در زمینه مسایل مختلف امنیتی و اسرار کشور را تهیه و در ملاقات‌های مکرر خود با عوامل موساد در خارج از کشور، در اختیار آنان قرار داده بود و در این زمینه مبالغی نیز بعنوان دستمزد دریافت کرده بود.»
کوروش احمدی متهم دیگر نیز بنا بر ادعای دادستانی تهران "ضمن ارتباط ‌گیری با عوامل سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اطلاعات کشور در زمینه‌های مختلف را جمع‌آوری و در اختیار آنان قرار داده بود."
ایران پیش از این نیز بارها از بازداشت "جاسوسان" کشورهای خارجی خبر داده و این افراد را عمدتا از عوامل اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل معرفی کرده است. سال گذشته ۱۳ نفر به اتهام همکاری با عوامل اطلاعاتی اسرائیل و نیز "شناسایی و ترور یکی از متخصصان ایرانی" محکوم شدند.

0 comments:

Post a Comment